ГПУ викликає Путіна на допит щодо отруєння Ющенка

В Україні показання свідків у справі про отруєння Ющенка вже дали більше тисячі осіб: серед них народні депутати, члени уряду, спортсмени.

Старший слідчий ГПУ з особливо важливих справ Галина Климович, яка керує групою з розслідування справи про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка, в рамках міжнародно-правового співробітництва ГПУ та російської генпрокуратури планує допитати у цій справі російського прем'єра Володимира Путіна. Відзначимо, що в Україні показання свідків у справі про отруєння Ющенка вже дали більше тисячі осіб: серед них народні депутати, члени уряду (у тому числі прем'єр-міністр Юлія Тимошенко), спортсмени, наприклад, колишній гравець збірної України з футболу Андрій Гусін. Сам пан Ющенко також неодноразово давав свідчення в якості потерпілого.

В апараті російського прем'єра до цієї інформації поки поставилися нейтрально.

"Якщо будуть такі юридичні дії (запит на дачу свідчень - Ред.), то ми зможемо щось коментувати, а поки ніяких документів ми не отримували", - сказав прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Кандидат на пост президента Віктор Ющенко був отруєний 5 вересня 2004 року, приблизно під час вечері з тодішнім головою СБУ Ігорем Смешко і його заступником Володимиром Сацюком на дачі останнього. Результати дослідження крові пана Ющенка показали наявність у ній слідів діоксину. Для проведення експертизи щодо його ідентифікації ГПУ планувала закупити діоксин, який виробляється в Росії, США і Великобританії. Результати дослідження зразків із США і Великобританії показали, що вони не збігаються з формулою діоксину, яким був отруєний нинішній президент. Росія так і не надала зразок діоксину для проведення експертизи.

Будучи процессуальной незалежної фігурою, пані Климович самостійно визначає тактику і методику слідчих дій. Разом з тим, за санкцією на допит російського прем'єра Галина Климович звернулася до в. о. генпрокурора Сергія Винокурова. Однак у ГПУ інформацію про те, що в рамках справи про отруєння Віктора Ющенка може бути допитаний Володимир Путін, називають "маячнею".

Між тим діяльність слідчої групи з розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка призвела до серйозного конфлікту в ГПУ. Раніше рапорт з проханням провести службову перевірку порушень, допущених слідством в рамках розслідування цієї справи, подав начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ Петро Коваль. Перевірка поки не завершена, однак, за словами джерела, перевіряючі "налаштовані серйозно" і в найближчі дні мають намір порушити кримінальну справу. У свою чергу, пані Климович ініціює порушення кримінальної справи відносно посадових осіб управління, проводить перевірку, звинувачуючи їх "в незаконному втручанні в розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка".

Читайте також:

БЮТ вдруге попросив генпрокурора перевірити причетність Червоненка до отруєння Ющенка

Піскун знає, чому отруїли Ющенка

БЮТ просить ГПУ перевірити, чи труїв Червоненко Ющенка

"Регіонали" створять комісію для розслідування отруєння Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: