ГПУ визнала звинувачення Тимошенко на адресу Єханурова безпідставними

Інформація про порушення Міноборони законодавства при фінансуванні арміїських закупівель не отримала підтвердження.

Генеральна прокуратура встановила безпідставність звинувачень прем’єр-міністра Юлії Тимошенко на адресу колишнього керівника Міністерства оборони Юрія Єханурова.

Як повідомив заступник глави Секретаріату президента Петро Шатковський, за дорученням глави держави Генеральною прокуратурою із залученням інших контрольних та правоохоронних органів було проведено перевірку правомірності прийняття керівництвом Міністерства оборони рішень у сфері земельних правовідносин, закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, повідомляє прес-служба Секретаріату президента.

За інформацією генерального прокурора Олександра Медведька, згідно з висновками робочої групи, створеної за дорученням прем’єр-міністра, з питань правомірності прийняття в період з 24.12.07 по 01.04.09 посадовими особами Міноборони рішень щодо розпорядження землями оборони з порушенням законодавства, тобто без згоди Кабінету міністрів України, оборонним відомством прийнято рішення стосовно 53 земельних ділянок загальною площею 266,04 га, ринкова вартість яких становить орієнтовно понад 1,07 млрд грн, зазначив Шатковський.

Проте через невключення в основу загальної довідки робочої групи висновків Держкомзему про наявність у землекористувачів, які входять до сфери управління Міноборони та Збройних сил України, повноважень надавати згоду на вилучення земельних ділянок, припинення права користування ними та зміну цільового призначення земель, відбулося викривлення результатів цієї перевірки. Вивчивши матеріали робочої групи і законодавство із зазначеного питання, Генпрокуратура не знайшла підстав для реагування, підкреслив заступник глави Секретаріату президента.

Крім того, не знайшла свого підтвердження і інформація щодо порушення керівництвом Міноборони бюджетного законодавства при фінансуванні процедур закупівель, формування, встановлення і застосування цін на послуги з організації харчування особового складу Збройних сил України та постачання пально-мастильних матеріалів, наголосив Шатковський.

У травні прем'єр-міністр Юлія Тимошенко ініціювала відставку Єханурова з посади міністра оборони, яку він обіймав з грудня 2007 року, у зв'язку з виявленими Контрольно-ревізійним управлінням махінаціями в Міноборони.

5 червня Верховна рада звільнила Єханурова. У липні Окружний адмінсуд Києва відмовився скасувати постанову Ради про звільнення Єханурова з посади.

У жовтні екс-міністр знову оскаржив своє звільнення з посади у судовому порядку.

Глава Секретаріату президента Віра Ульянченко раніше вже заявляла, що після завершення всіх судових розглядів кандидатура Юрія Єханурова повторно буде запропонована президентом Віктором Ющенком на пост міністра оборони.

Читайте також:

Єхануров пообіцяв незабаром повернути собі посаду міністра оборони

Єхануров вибачився, що проголосував за Тимошенко

Ющенко вирішив поновити Єханурова на посаді міністра оборони

Ющенко хотів зробити брата Литвина наступником Єханурова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: