ГПУ встановила дату витоку інформації, яку було оприлюднено журналістами про розкрадання в ЗСУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Луценко стверджує також, що не всі відомості з розслідування збігаються з наявними у прокуратури матеріалами.

Генеральна прокуратура встановила дату витоку інформації, яку було оприлюднено у журналістському розслідуванні щодо корупції в "Укроборонпромі" та причетності до протизаконних дій представників правоохоронних органів.

Про це під час засідання тимчасової слідчої комісії щодо розкрадань у ЗСУ заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.

"Ми вже встановили точний місяць витоку інформації - вересень минулого року. Чому публікації було оприлюднено в розпал передвиборчої кампанії, я ставити це запитання не буду, бо залишу це політикам. Але те, що в телефонах немає деяких діалогів, які є в розслідуванні, я мушу сказати", - заявив Луценко.

За словами Луценка, за поданням ГПУ була проведена експертиза трьох телефонів і одного диска, інформація на який за допомогою спеціалістів МВС була завантажена з цих телефонів. 

"Експертиза встановила, що інформація, завантажена з трьох телефонів у середині 2017 року на диск, не була змонтована і до неї не було жодного стороннього втручання", - додав він.

За словами Луценка, не все, що міститься на диску та є в розпорядженні слідчих, співпадає із висвітленим у журналістському розслідуванні.

"При аналізі того, що є на диску, і того, що нам показував пан Бігус, не все співпадає. Я не уповноважений вам проводити аналіз, але скажу, що мої прокурори говорять про те, що розмови, які були показані між (працівником "Укроборонпрому" Віталієм) Жуковим і (гендиректором "Укроборонпрому" Павлом) Букіним - такої переписки в телефонах немає", - сказав генпрокурор.

Нагадаємо, 11 березня журналісти-розслідувачі "Наших грошей" опублікували останню частину скандального розслідування про корупцію в оборонній галузі, в якій повідомили, що майже всі правоохоронні органи за хабарі закривали справи стосовно цієї корупційної схеми.

Раніше розгорівся скандал довкола оточення Порошенка через розкрадання у ЗСУ. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, член Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. У розслідуванні вперше оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн.

Як заявила представниця президента Ірина Луценко, Гладковський та "Укроборонпром" готують позов до журналістів. Згодом Гладковський заявив, що тимчасово призупиняє свої повноваження в РНБО. Також він звернувся до правоохоронців із проханням перевірити розслідування журналістів. Кримінальну справу за фактами, які були оприлюднені журналістами щодо розкрадань в оборонному комплексі України, вже порушили Спеціалізована антикорупційна прокуратура, а також Національне антикорупційне бюро. Окрім цього, директорів "Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О.Морозова" Олексія Бабіча і "Ізюмського приладобудівного заводу" Сергія Філоненка відсторонили від їхніх посад. Згодом Гладковського теж звільнили.

Своєю чергою, президент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування анонсував реформи в "Укроборонпромі". Водночас очільники НАБУ та ГПУ запевнили, що роками розслідували факти корупції, про які йдеться у розслідуванні. Зокрема, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що співробітники НАБУ та СБУ могли бути причетні до корупційної схеми в оборонці.

ВідеоГенпрокуратура заперечує закриття за хабарі справ щодо розкрадання в оборонній сфері

Як доказ журналісти наводять листування фігурантів оборонного скандалу з представниками СБУ та НАБУ. У Генпрокуратурі ТСН заявили, що не розслідують справи, пов’язані з корупцією - цим займається НАБУ - і тому відкидають закиди у затягуванні справ чи хабарництві. Коментарів інших відомств поки що немає.  

Генпрокуратура заперечує закриття за хабарі справ щодо розкрадання в оборонній сфері

Залиште свій коментар

Вибір редакції