ГПУ звинуватила німецького експерта у втручанні у внутрішні справи України

Генпрокуратура вважає, що Ланге порушив норми "Декларації про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин та співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН".

Керівник українського Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланге втручався у справи, які входять до внутрішньої компетенції України.

Такий висновок можна зробити з висновків Генпрокуратури за результатами перевірки, яка була проведена за зверненням Леоніда Кравчука, повідомляє прес-служба ГПУ.

"Державною прикордонною службою виконувалося доручення Служби безпеки України, прийняте на підставі положень закону "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", - йдеться у повідомленні.

У Генпрокуратурі зазначили, що це було зроблено "у зв'язку з порушенням ним (Ланге) норми "Декларації про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин та співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН"..., що полягає в обов'язку іноземних громадян не втручатися у справи, які входять до внутрішньої компетенції іншої держави".

"Подальше рішення про скасування заборони в'їзду Ланге прийнято у зв'язку з локалізацією негативних чинників, що могли вплинути на державну безпеку країни внаслідок діяльності цієї особи", - зазначається у повідомленні.

"Таким чином, жодних негативних міжнародних наслідків для України не відбулося, оскільки, як зазначено у відповідній заяві глави МЗС ФРН Ґідо Вестервелле, у Берліні вважають інцидент з Ланге вичерпаним і розглядають його як "непорозуміння", - переконані у Генпрокуратурі.

Нагадаємо, наприкінці червня Ланге не пускали в Україну як персону нон грата. Офіційних пояснень йому не надали.

Пізніше міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що цей інцидент вичерпаний.

Фонд Конрада Аденауера заснований правлячою політичною партією Німеччини - Християнсько-демократичним союзом, очолюваним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Він займається організацією круглих столів, конференцій і лекцій з метою політичного аналізу суспільно важливих тем.

Представництво фонду в Україні працює з 1994 року. З 2007 року його очолює Ніко Ланге.

Читайте також:

Німеччина назвала інцидент з німецьким експертом "непорозумінням"

Скандал в аеропорту "Бориспіль" зірве візит Януковича до Німеччини

Затриманого у "Борисполі" німецького експерта підозрюють у шпигунстві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: