ГПУ звинуватила Тимошенко у збитках держбюджету на 1 млн грн

Генеральна прокуратура звинуватила екс-прем'єр-міністра у конвертації в національну валюту "кіотських грошей", що призвело до збитків.

Виконання доручення екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про конвертацію в національну валюту коштів, виділених в рамках Кіотського протоколу, призвело до збитків державного бюджету на суму майже 1 млн грн, повідомила прес-служба Генеральної прокуратури.

"Юлія Тимошенко, що на той час була прем'єр-міністром, звинувачується в незаконній одноосібній видачі доручення прем'єр-міністра про конвертацію в національну валюту грошових коштів, отриманих за Кіотським протоколом, в сумі 180 млн євро з утриманням комісійної винагороди в розмірі 960 308,64 грн і направлення їх на поповнення єдиного казначейського рахунку, з якого фінансуються всі видатки бюджету", - повідомили у відомстві, уточнюючи суть обвинувачення, пред'явленого Тимошенко.

У відомстві відзначають, що ці кошти повинні були зберігатися на спеціальних валютних рахунках, поки не виникне необхідність в їх використанні на екологічні цілі у відповідності до вимог бюджетного законодавства. "Внаслідок вищевказаних злочинних дій Тимошенко державному бюджету завдано збитків на суму майже 1 млн грн", - відзначили у прес-службі.

Крім того, у підготовці в Генпрокуратури перебуває кримінальна справа за фактом нецільового використання коштів, отриманих Україною за Кіотським протоколом і зловживання службовим становищем посадовими особами Кабінету міністрів та Державного казначейства України (ч. 2 ст. 210 та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

Прес-служба інформує, що під час розслідування справи встановили, що гроші, отримані від продажу одиниць встановленої кількості викидів парникових газів, повинні спрямовуватися на скорочення або обмеження забруднення повітря, води, землі в Україні, зокрема, на підготовку і реалізацію проектів цільових екологічних інвестицій з реконструкції систем теплопостачання, добудову енергоблоків, очищення шахтної води.

"Міжнародне співтовариство виділило Україні зазначені кошти на проведення заходів, спрямованих на модернізацію житлово-комунального сектору, підприємств, систем опалення, що використовують багато енергії, збереження здоров'я української нації, яка найбільше постраждала від наслідків Чорнобильської катастрофи... У випадку нецільового використання коштів передбачений розрив договору із застосуванням санкцій до держави України", - відзначає прес-служба.

"Згадані гроші у 2009 році використано не за цільовим призначенням – на фінансування витрат державного бюджету і надання позики пенсійному фонду України. Ніяких реальних заходів у напрямку цільових коштів для реалізації екологічних програм урядом Тимошенко не вжито", - акцентують увагу у відомстві.

Прес-служба запевняє, що за результатами розслідування справи буде дана належна правова оцінка всім причетним до нецільового використання коштів посадовим особам. У відомстві нагадують, що наразі кримінально переслідуються посадові особи Угорщини та Словаччини, які допустили аналогічні порушення та нецільове використання коштів.

"Таким чином, зазначені кримінальні справи не мають жодних політичних мотивацій і розслідуються в повній відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства, незалежно від політичної приналежності винних у скоєнні злочину осіб", - резюмують в прес-службі відомства.

Читайте також:

ГПУ змінила статус Тимошенко з підозрюваної на обвинувачувану

Кабмін повернув до держскарбниці "кіотські гроші"

Японія просить Україну відзвітувати про "кіотські гроші"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: