"Гра в китів": на Закарпатті покарають батьків підлітка, який наказував одокласнику різати шкіру

Дата публікації
"Гра в китів": на Закарпатті покарають батьків підлітка, який наказував одокласнику різати шкіру

ТСН.ua

Юнак придумав завдання та покарання у разі непослуху.

"Смертельні кити": до закарпатської поліції звернувся 15-річний юнак, який розповів, що в одній із соцмереж з ним зв'язався чоловік на ім'я Сергій Громов та вимагає виконати завдання, погрожуючи фізичною розправою в разі непослуху. Заявник пояснив, що користувач соцмережі наказував вирізати символи на шкірі руки.

Про це інформує відділ комунікації поліції Закарпатської області.

З'ясувалося, що дитині погрожував його однокласник. Він вирішив розіграти свого однокласника. Юнак придумав завдання, покарання у випадку непослуху та прислав повідомлення однолітку.

Поліція кваліфікувала його дії як дрібне хуліганство. Оскільки підозрюваний не досяг повноліття, відповідальність понесуть його батьки. Триває перевірка.

Нагадаємо, що раніше двоє студентів-другокурсників із Придністров'я ініціювали інтернет-гру "Білий ведмідь", яка є повною протилежністю смертельно небезпечної гри "Синій кит"

Розробники проекту створили спільноту у соцмережі ВКонтакте.

У грі треба виконати 50 завдань, наприклад, прибирання будинку чи фото щоденника з позитивною оцінкою.

Автори гри переконані, що після завершення усіх завдань стосунки гравців зі своїми сім'ями значно покращаться.

Нагадаємо, що "групи смерті" – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про "групи смерті" на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.

Тоді російське видання Новая Газета опублікувало масштабне розслідування, де був описаний принцип дій таких спільнот. Зазвичай вони об'єднані спільною символікою – це кити. Цей символ обраний невипадково, адже кити – одні з небагатьох видів ссавців, що можуть звести рахунки з життям, самовільно викидаючись на берег.

Кіберполіція також опублікувала список українських підлітків, які зареєстровані в подібних групах

Смертельні ігри: в Україні з’явились небезпечні інтернет-спільноти самогубців

Смертельні ігри: в Україні з’явились небезпечні інтернет-спільноти самогубців

Наступна публікація