Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Градусів вісім-десять". У Світловодську, попри обіцянки влади, у квартирах досі мерзнуть люди

У дитсадках працюють чергові групи, а у школах шостий тиждень тривають канікули.

У  Світловодську на Кіровоградщині у квартирах досі замерзають тисячі жителів. Протягом минулого тижня посадовці запевняли, що ситуація нормалізується: котельні працюють, розриви на трасах оперативно ліквідують. Натомість люди стверджують, що понад сотню будинків, майже усі школи та дитсадки досі не обігріваються, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Чи тепло удома, ТСН запитала у першого світловодчанина, якого зустріла. "Градусів вісім-десять. У мене собачка, французький бульдог. Він постійно трясеться і до мене лізе спати. Газ вмикаю, щоб грітися. Голова болить, але трошки тепліше", - каже мешканець міста Володимир Чернецький. 

У Світловодську немає опалення уже місяць. Скандал навколо місцевого теплопостачальника триває щонайменше пів року. Підприємство, яке наполовину було в комунальній власності, несподівано стало повністю приватним. Контроль над ним місто повернуло лише через суд з великими боргами за газ. Через це опалювальний сезон розпочався лише два тижні тому. Хоча всі котельні запрацювали, але люди цього не відчули.  

На вулицях Світловодська зараз багато ям, траншей і колованів. Комунальники шукають, куди зникає тепло. Минулого тижня їм на допомогу приїхали бригади з інших міст, аби латати ці розриви. Чиновники звітували, що холодних будинків меншає, а ситуація контрольована. "Ми бачимо перекручування інформаціі, що місто з теплом. Це тепло - це не тепло. Більша половина міста ще не бачила цього тепла”", - каже член штабу з надзвичайних ситуаці пр міскраді Марк Сіромаха. 

Відео У Світловодську на Кіровоградщині досі замерзають тисячі мешканців квартир

Протягом минулого тижня посадовці запевняли, що ситуація нормалізується. Мовляв, котельні працюють, пориви на трасах оперативно ліквідують, а без опалення - лише кілька багатоповерхівок. Натомість люди твердять, що понад сотню будинків, майже усі школи та дитсадки досі не обігріваються.    

У Світловодську на Кіровоградщині досі замерзають тисячі мешканців квартир

Це підтверджує інтерактивна теплова мапа, яку створили самі містяни. У позначених синім кольором будинках тепла немає. Таких нині - майже половина.

Очільник міста визнає, що  котельні хоча й працюють, але не гріють. "Це ще не зовсім вийшло на той режим, що можна назвати початком опалювального сезону", - каже в.о.міського голови Юрій Сапянов. 

У дитсадках відкриті лише чергові групи, а школи вже шостий тиждень на канікулах. "Середня температура - шість-сім градусів у класах. Звичайно, ми не готові прийняти дітей", - каже директорка школи Ірина Яблуновська. Школи, ймовірно, працюватимуть на зимових і літніх канікулах. Відповідальних за зрив опалювального сезону у Світловодську уже шукають в прокуратурі. 

Теплопостачальники вкотре обіцяють таки зігріти місто, але трохи згодом. "Я думаю, протягом трьох-чотирьох днів ми закриємо прориви", - каже керівник Світловодськпобут Сергій Московський.

У те, що в квартирах не замерзатимуть, містяни вже не вірять. Хтось переїжджає до рідні у приватні будинки, хтось - в інші міста. Школярі збираються групами у квартирах, де тепліше, і самостійно надолужують програму.

Кореспондентка ТСН Олена Шворак.

Залиште свій коментар

Вибір редакції