Карти з портретом Бандери викликали хвилю протестів у Львові

Ветерани ОУН-УПА Львівської області вважають появу гральних карт з портретами повстанців блюзнірством.

Ветерани Української повстанської армії обурені випуском у Львові карт із зображенням лідера ОУН Степана Бандери і інших діячів УПА.

Ветерани УПА незадоволені тим, що їхніми лідерами гратимуть в дурня і покер, і у зв'язку з цим мають намір подати до суду на авторів ідеї.

Голова братства вояків ОУН-УПА Львівської області Олесь Гуменюк вважає появу на картах повстанців блюзнірством. "Таким не можна грати. Ніхто не мав права випускати такі карти, не запитавши дозволу у ветеранів УПА і родичів зображених на них історичних персонажів. Краще б календарики випустили або листівки. Ми маємо намір подавати до суду за знущання", - обурений він.

Разом з тим автори ідеї запевняють, що карти ці сувенірні, колекційні і нічого образливого в них немає. У дизайн-студії "Бамбук", що випустила колоду, говорять, що це так звані бойові карти.

"Вони покликані популяризувати героїв УПА, ми їх розробляли з істориком, на основі історичних документів і фотографій. Карти символізують боротьбу, своєрідний пасьянс, який вояки УПА розкладали в лісових схронах, - це була гра не на життя, а на смерть", - заявив представник студії Дмитро Барчишак.

А народний депутат від Партії регіонів, львів'янин Петро Писарчук взагалі називає випуск карт з УПА антихристиянським вчинком і вбачає в цьому провокацію. "Карти - це азартна гра, їх не можна пропагувати. А про вояків УПА треба знімати документальні програми і видавати книги", - впевнений він.

Проте карти сподобалися молоді. Студент Львівською політехніки Ігор Дячук упевнений, що карти з УПА зроблять лідерів повстанців ближчими до народу, і навів приклад, як у Великобританії грають у карти з їхніми королями і королевами.

Нагадаємо, в жовтні у Львові випустили гральні карти, присвячені Українській повстанській армії.

У колоді карт є три джокери, які називаються "провідниками": Євген Коновалець, Андрій Мельник та Степан Бандера. На тузах зображено чотири найвищі бойові нагороди УПА. Королями є командири УПА Тарас Бульба-Боровець, Роман Шухевич, Василь Кук і президент УГВР Кирило Осьмак. Серед "дам" є Ярослава Стецько та Олена Теліга, серед валетів - Євген Побігущий-Рен.

Шістками, котрі у колоді називаються "шестьорки", є генерал НКВД Павєл Судоплатов (вбивця Коновальця), Самуїл Шварбандт (вбивця Петлюри), "нєізвєстний чекіст" і "незнаний сексот".

У колоді з 52 карт - 19 реальних історичних персонажів і бойові нагороди УПА у вигляді тузів. Карти випустили тисячним тиражем, їх продають у сувенірних крамничках Львова по 120 грн.

Читайте також:

У Львові випустили гральні карти з Бандерою і Шухевичем

У Києві презентують дитячі комікси про Бандеру

В Тернополі на концерті у підтримку Тимошенко побили ветеранів УПА

Марш УПА у Запоріжжі завершився бійкою та стріляниною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: