Гральний бізнес майже в законі: коли він стане легальним і за якими правилами працюватиме

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За законопроєкт проголосували 260 народних депутатів.

Верховна Рада у четвер, 16 січня, проголосувала в першому читанні за легалізацію грального бізнесу. За ухвалення відповідного законопроєкту у першому читанні та за основу проголосували 260 народних депутатів. Невдовзі усі заклади працюватимуть лише за ліцензіями, які видаватиме спеціальна комісія. Коли гральний бізнес стане цілком легальним і за якими правилами працюватиме – у сюжеті ТСН.19:30.

Ще місяць тому в Україні нараховували близько восьми тисяч гральних закладів, але, згідно з рішенням президента, їх закрили, а всі розпізнавальні знаки познімали.

 У грудні депутати провалили голосування за законопроєкт, який легалізував би цей бізнес. До відкладеного місяць тому законопроекту довелося вносити певні зміни та поправки, але й вони задовольнили не всі парламентські фракції. "Чи є в центрі цього закону люди, інтереси людини? Немає. Тому що кожного дня зростає кількість лудоманів",  - каже нардепув партії "Голос" Галина Васильченко.

З цими закидами автори закону не згодні та кажуть, що усі побажання опонентів врахували, а тому документ поставили на голосування. Вийшовши з тіні, гральний бізнес щороку зможе приносити щонайменше п'ять мільярдів гривень українському бюджету, кажуть депутати. Гроші вони хочуть спрямувати на медицину та спорт.

Казино розміщуватимуть лише в готелях категорії п'ять зірок.Гральні автомати - в готелях "три зірки" та вище або ж у будівлях у понад тисячу квадратних метрів, де не буде жодного іншого закладу, за типом магазинів. Крім того, поряд не мусить бути шкіл та садочків.

"Те що у законі ми прописали "три зірки", не означає, що кожен тризірковий готель уже може розміщувати щось. Має бути комісія. Вона видає окремий дозвіл конкретному приміщенню, чи відповідає нормам", - пояснив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Крім того підняли допустимий вік гравця – від 18 до 21 року. Заборонили рекламу закладів, лише вивіски, і розробили механізм обов'язкової ідентифікації гравця. Як це відбуватиметься поки що не кажуть, але схоже практикують у багатьох європейських країнах. "У Швеції як постійні так і тимчасові гравці мають особистий номер ідентифікації. За ним також зареєстрована домашня адреса та відомості про доходи. Це важливий момент", - говорить представник компанії ігрового бізнесу зі Швеції Аріо Мансурі.

Автори законопроекту твердять, що врахували питання протидії ігровій залежності та допомоги родинам лудоманів. Єдине, з чим наразі немає певності,  вартість ліцензії. Сум депутати поки що не називають, а це найбільше турбує учасників гральної галузі. "Ціни повинні бути високі, але економічно обґрунтовані і справедливі", - пояснив Ігор Макієвський, голова Всеукраїнського об'єднання роботодавців галузі відпочинку.

До повної легалізації законопроект мають підтримати в другому читанні, а це що найменше кілька тижнів. Далі має розпочатися перехідний період тривалістю до року.

Кореспондент ТСН Сергій Моргун.

Залиште свій коментар

Вибір редакції