Греки підтвердили звільнення "Аріани". МЗС України все заперечує

"Аріана" досі перебуває в полоні сомалійських піратів, переконують в українському МЗС. У той же час, посол Греції в Україні та самі пірати підтвердилли факт звільнення корабля.

Посол Греції в Україні Георгіос Георгунтзос підтвердив факт того, що сомалійські пірати звільнили судно "Аріана" з українським екіпажем.

Як повідомило видання "Таймер Одесса", про це дипломат сказав у розмові з головою Федерації грецьких громад України Олександрою Проценко-Пічаджі.

За словами представниці грецьких громад, вона негайно поінформувала керівництво Одеської обласної громади греків ім. Г.Г. Маразлі. На судні перебуває член обласної громади греків, нащадок роду Афанасії Сергій Лупачов, й тому доля корабля викликала таке зацікавлення в громаді.

Мати полоненого Наталія Лупачова в телефонній розмові з першим заступником голови Одеської обласної громади греків, журналістом-правозахисником Іриною Голобородько зазначила, що їй ще не відомо про звільнення екіпажу. Зокрема, куратори цієї справи з МЗС не беруть слухавку.

Разом із тим, інформацію про звільнення "Аріани" спростували в прес-службі Міністерства закордонних справ України. Там повідомили, що корабель досі перебуває в полоні у сомалійських піратів.

"По дипломатичних каналах інформація (про звільнення судна) не підтверджується. "Аріана" перебуває у полоні у піратів", - наголосили в МЗС.

У той же час, самі сомалійські пірати повідомили агентству France Press, що отримали за "Аріану" 3,7 мільйона доларів. "В результаті серйозних переговорів, що тривали останні чотири дні, "Аріана" звільнена після виплати 3,7 мільйона доларів", - повідомив телефоном представник піратів Ахмед Абдуллані Махмуд.

"Власники судна певний час жартували, не усвідомлюючи серйозності ситуації", - сказав один із співрозмовників агентства, який перебуває в сомалійському місті Харардері.

Нагадаємо, раніше західні інформаційні агентства повідомили, що пірати вирішили звільнити "Аріану". За деякою інформацією, за судно вони отримали викуп у розмірі 3,5 мільйона гривень.

Натомість звільнення корабля не підтвердила компанія-судновласник.

24 українських моряки з "Аріани" провели у піратському полоні більше 6 місяців. Балкер, який належить грецькій компанії Alloceans Shipping Cо. Ltd., був захоплений 2 травня у 250 милях на північний захід від Сейшельських островів. Під час нападу корабель перевозив 35 тисяч тонн сої з Бразилії до Ірану.

Серед заручників на "Аріані" опинилися двоє жінок, в однієї з яких після зґвалтування піратами стався викидень, вона перебуває у вкрай важкому стані. Крім того, капітан іспанського судна Alakrana, який передавав "Аріані" харчі та ліки, розповів, що на судні перебуває 12-річна дівчинка, яку також зґвалтували.

Читайте також:

Сомалійські пірати заявили про звільнення "Аріани"

Очевидці: на "Аріані" є 12-річна українка, яку ґвалтують пірати

Родичі: моряки з "Аріани" так схудли, що їх плутають з дітьми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: