Греко-католики просять Януковича не віддавати Софію Київську Москві

Глава Української греко-католицької церкви звернувся до президента Януковича не допустити передачу Софії Київської заповіднику "Києво-Печерська лавра", оскільки це  поглибить церковний конфлікт.

В Українській греко-католицькій церкві (УГКЦ) вважають, що у разі передачі собору Святої Софії Києво-Печерській лаврі може посилитися міжконфесійний конфлікт.

"Ми переконані, що такий акт передачі зробить тисячолітню пам’ятку української культури та духовності храмом однієї гілки київської церкви – Української православної церкви, що у єдності з Московським патріархатом, та виключить три інші гілки: Українську православну церкву Київського патріархату, Українську автокефальну православну церкву та Українську греко-католицьку церкву", - йдеться у відкритому листі глави УГКЦ, кардинала Любомира Гузара на ім'я президента Віктора Януковича.

Цей лист став реакцією на обговорення 22 грудня на гуманітарній раді при президенті пропозиції про передачу собору Софії Київської Києво-Печерській лаврі, яке не отримало підтримки членів ради.

Кардинал Любомир Гузар нагадав, що собор знаходиться під нейтральною опікою держави, але цей варіант неідеальний, хоча і є "єдиним способом не допустити можливих протистоянь".

Глава УГКЦ подякував президентові за увагу до даного питання, а також членів ради, які не підтримали пропозицію про передачу собору.

"Ми вважаємо, що прийняття такого рішення роз'ятрило б велику рану вікового поділу в душі українського народу і ... безповоротно поглибило б її, провокуючи нові протистояння та напругу в українському суспільстві. Ми не хочемо такого негативного для нас усіх розвитку подій, тому що стоїмо на порозі святкування тисячоліття цієї святині , - підкреслив кардинал Любомир Гузар.

Він також повідомив, що УГКЦ має намір брати участь у святкуванні 1000-річчя Софії Київської і готова делегувати свого представника до оргкомітету.

"Ми переконані, що святкування тисячоліття Святої Софії стане дійсно об'єднуючим і виразним знаком тільки за умови, що чотири церкви-сестри ... зможуть подати одне одному руки й обійнятися в цій всенародній святині", - підсумував глава УГКЦ.

Як повідомлялося раніше, головну складову заповідника "Софія Київська" - Софійський собор - можуть передати Лаврському заповіднику, який, у свою чергу, може повністю перейти у власність Української православної церкви Московського патріархату.

Читайте також:

Влада надасть Московському патріархату податкові пільги

Софія Київська та Лавра дивом уникнули "чорного списку" ЮНЕСКО

Московський патріархат вимагає вигнати з Лаври музеї

З Лаври хочуть зробити "Ватикан" для патріарха Кирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: