Грібаускайте нагородила заступника голови Меджлісу Лицарським хрестом Ордена за заслуги перед Литвою

Умеров привіз до країни гуманітарну допомогу під час економічної блокади СРСР.

6 липня Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров прийняв Лицарський хрест Ордена за заслуги перед Литвою від президента Литовської Республіки Далі Грібаускайтє. Про це повідомляє посольство України у Литовській республіці.

Церемонія нагородження відбулася у рамках великого національного свята – Дня державності. Як розповіла у соцмережі донька Умерова Айше, нагороду було вручено за заслуги 28-річної давнини.

"Від 18 квітня до 2 липня 1990 року СРСР встановив економічну блокаду для Литви, яка щойно досягнула незалежності. І тоді Ільмі Умеров з групою кримських татар, прорвавши блокаду, принесли невелику гуманітарну допомогу від імені кримськотатарського народу - продукти харчування, одяг та паливо. Багато хто з кримськотатарських сімей взяли участь у зборі цієї гуманітарної допомоги - їду та одежу складали в мішки та додавали листи з словами підтримки. У відповідь на таку допомогу уряд Литви подарував кримським татарам кілька будинків, які були привезені, встановлені і до сих пір стоять у Бахчисараї", - написала Айше Умерова.

Вчера, 6 июля в Вильнюсе Президент Литвы Даля Грибаускайте наградила заместителя председателя Меджлиса крымскотатарского народа Ильми Умеров Орденом «За заслуги перед Литвой». Ильми Умеров был награждён за события 28-летней давности - с 18 апреля по 2 июля 1990 года СССР устроил экономическую блокаду только что добившейся независимости Литвы. И тогда Ильми Умеров с группой крымских татар, прорвав блокаду, привезли небольшую гуманитарную помощь от имени крымскотатарского народа - продукты питания, одежду и топливо. Многие крымскотатарские семьи приняли участие в сборе этого гуманитарного груза - еду и одежду укладывали в мешки и прикладывали письмо со словами поддержки. В ответ на такую помощь правительство Литвы приняло решение подарить крымским татарам несколько домов, которые были привезены, установлены и до сих пор стоят в Бахчисарае.

Опубліковано Ayshe Umerova Субота, 7 липня 2018 р.

Залиште свій коментар