Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Грібаускайте нагородила заступника голови Меджлісу Лицарським хрестом Ордена за заслуги перед Литвою

Умеров привіз до країни гуманітарну допомогу під час економічної блокади СРСР.

6 липня Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров прийняв Лицарський хрест Ордена за заслуги перед Литвою від президента Литовської Республіки Далі Грібаускайтє. Про це повідомляє посольство України у Литовській республіці.

Церемонія нагородження відбулася у рамках великого національного свята – Дня державності. Як розповіла у соцмережі донька Умерова Айше, нагороду було вручено за заслуги 28-річної давнини.

"Від 18 квітня до 2 липня 1990 року СРСР встановив економічну блокаду для Литви, яка щойно досягнула незалежності. І тоді Ільмі Умеров з групою кримських татар, прорвавши блокаду, принесли невелику гуманітарну допомогу від імені кримськотатарського народу - продукти харчування, одяг та паливо. Багато хто з кримськотатарських сімей взяли участь у зборі цієї гуманітарної допомоги - їду та одежу складали в мішки та додавали листи з словами підтримки. У відповідь на таку допомогу уряд Литви подарував кримським татарам кілька будинків, які були привезені, встановлені і до сих пір стоять у Бахчисараї", - написала Айше Умерова.

Вчера, 6 июля в Вильнюсе Президент Литвы Даля Грибаускайте наградила заместителя председателя Меджлиса крымскотатарского народа Ильми Умеров Орденом «За заслуги перед Литвой». Ильми Умеров был награждён за события 28-летней давности - с 18 апреля по 2 июля 1990 года СССР устроил экономическую блокаду только что добившейся независимости Литвы. И тогда Ильми Умеров с группой крымских татар, прорвав блокаду, привезли небольшую гуманитарную помощь от имени крымскотатарского народа - продукты питания, одежду и топливо. Многие крымскотатарские семьи приняли участие в сборе этого гуманитарного груза - еду и одежду укладывали в мешки и прикладывали письмо со словами поддержки. В ответ на такую помощь правительство Литвы приняло решение подарить крымским татарам несколько домов, которые были привезены, установлены и до сих пор стоят в Бахчисарае.

Опубліковано Ayshe Umerova Субота, 7 липня 2018 р.

Залиште свій коментар

Вибір редакції