Гриценко: армія розвивається за планом Ющенка

Екс-міністр оборони заявив, що перехід на контрактну армію в 2011 році неможливий, тому що Збройні сили розвиваються за планом попереднього президента Віктора Ющенка.

Українська армія розвивається за планом попереднього президента Віктора Ющенка.

Про це заявив екс-міністр оборони, депутат від НУ-НС Анатолій Гриценко.

Він пояснив, що передвиборча обіцянка президента Віктора Януковича здійснити перехід армії на контракт з 2011 року, виконана не буде.

"Я впевнений на 100%, що передвиборча обіцянка здійснити перехід на контрактну професійну армію з 2011 року, і це було зрозуміло всім з самого початку, хто знає це в військовій сфері, не буде реалізована. Це просто обіцянка", - заявив він.

Гриценко нагадав, що зараз діє чинна програма, затверджена ще указом президента Віктора Ющенка про розвиток збройних сил на період з 2012 року.

"Її ніхто не відмінив, і відповідне рішення попереднього президента про переведення на контракт вони передбачали в 2015-му", - уточнив політик.

Він також заявив, що кошти, які виділені бюджетом на поточний рік урядом Януковича, не передбачають підвищення інтенсивності бойової підготовки.

Коментуючи заяви очільників Міноборони про те, що половина солдатських і сержантських посад вже укомплектована військовослужбовцями за контрактом, Гриценко зазначив: "До категорії контрактників просто чохом віднесли всіх".

Зокрема, тих, "хто були прапорщиками і старшими прапорщиками, і раніше рахувались, як окрема категорія. Тому, їх фактично включили в цю категорію", вважає депутат.

Він також нагадав, що зараз "будь-хто, хто може" намагається уникнути обов'язкової служби в армії.

"І тому армія перетворюється за рахунок строковиків, таким чином відібраних, в робітниче селянство. Коли ми говоримо про мотивації іти на контракт, це вже добровільне, і тут уже є можливість відбору", - зазначив Гриценко.

Раніше начальник Головного управління особового складу Генштабу Збройних сил генерал-майор Сергій Кропивченко заявив, що Міноборони планує забезпечити повний перехід Збройних сил на контрактну основу до 2015 року замість обіяцного 2011.

Читайте також:

Перехід армії на контрактну основу відклали на п'ять років

Міністр оборони вирішив підпорядкувати собі керівника Збройними силами

Міноборони підвищить зарплати військовим на 55%

Названо кандидатуру нового керівника Збройних сил

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: