Гриневич назвала винних у провалі початку "Нової української школи"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Містами України прокотилась хвиля невдоволення батьків через відсутність нових меблів та підручників.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що у відсутності необхідних меблів та освітніх матеріалів для першокласників, які почнуть навчатись за програмою "Нової української школи", винні органи місцевого самоврядування.

Про це вона розповіла в ефірі "Сніданок з 1+1".

"Гроші виділені справді і гроші виділені вчасно, але питання ж не тільки отримати гроші, треба вміти їх правильно використати. І тут органи місцевого самоврядування показали зовсім різну готовність до того, як використати гроші вчасно й оптимально. Зараз ситуація склалася в країні така, що орієнтовно близько 50% тих коштів використані на початок навчального року, а ще 50% лежать просто на рахунках в органах місцевого самоврядування", - заявила Гриневич.

Вона також зазначила, що цьому виною є кілька причин, серед яких як низька управлінська якість різних керівників місцевих органів, так і неготовність самого ринку до обсягів замовлень.

Гриневич також підкреслила, що саме Міністерство освіти не здійснює закупівель і навіть не має жодних правових важелів впливу на органи місцевого самоврядування, а лише домагається виділення коштів та підказує органам на місцях, що варто придбати.

"Жодна копійка не може бути використана на щось інше. Інша річ, що це обладнання і ці меблі можуть потрапити до школи пізніше, тобто вже після початку навчального року, але вони обов’язково будуть", - підкреслила очільниця Міносвіти.

Нагадаємо, українські першокласники від цього року почнуть вчитися за новою програмою "Нова українська школа". На цю реформу було виділено понад один мільярд гривень. Однак у багатьох містах України до 1 вересня не встигли виготовити освітні матеріали та спеціальні меблі для класів, що викликало невдоволення у багатьох батьків. Наразі все нове обладнання обіцяють доставити до шкіл до жовтня.

ВідеоУ Кропивницькому батьки першачків вимагають для школи меблі та навчальні матеріали

Вимагають забезпечити нову українську школу меблями та навчальним матеріалом. Нині, стверджують батьки першачків, у класах- повна порожнеча, там нема навіть парт, не кажучи про книжки. Дорікають за це управлінню освіти, яке досі не провело тендер на закупівлю. 

У Кропивницькому батьки першачків вимагають для школи меблі та навчальні матеріали

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції