"Грінпіс" вимагає збільшити число рятувальників

Для очищення від мазуту берегів Азовського моря потрібно вже не менше 10 тисяч людей, вважають представники "Грінпіс"

Для очищення від мазуту берегів Азовського моря потрібно вже не менше 10 тисяч людей, тоді як під керівництвом штабу з ліквідації наслідків аварії працюють не більше 2 тисяч осіб, заявив агенції "РИА Новости” керівник делегації "Грінпіс" на місці аварії Дмитро Артамонов.

Представники штабу з ліквідації наслідків аварії у п'ятницю заявляли про те, що на місці аварії достатньо добровольців, але не вистачає техніки для завантаження зібраного добровольцями мазуту до вантажівок. За даними представників штабу й екологів, на місці ліквідації наслідків аварії працюють від тисячі до 3 тисяч осіб.

Наразі, для ліквідації результатів цього забруднення необхідна участь щонайменше 10 тисяч людей", - сказав Артамонов, пояснивши, що "потреба в людях збільшується мірою того, як мазутова пляма рухається до Азовського моря й забрудненими виявляються ті ділянки, де спочатку, до 15 листопада, забруднення не було".

За спостереженнями представника "Грінпіс", "нині під керівництвом штабу з ліквідації наслідків аварії працює не більше 2 тисяч осіб".

Безумовно, кількість людей, які зараз працюють, абсолютно недостатньо навіть на тих ділянках, де достатньо техніки і є можливість для її під’їзду", - сказав еколог. Він стверджує, що "є ділянки, де з моменту аварії роботи взагалі не починалися".

Це переважно важкодоступні ділянки узбережжя, в яких є очерети, круті берегові схили, куди під'їзд техніки неможливий. У багатьох місцях виносити мазут із води й нести його до місця завантаження можливе тільки на руках, і потрібна велика кількість людей", - пояснив він.

Артамонов також стверджує, що "на багатьох ділянках, які вже було очищено, хвилями викидає на береги новий мазут і його вже ніхто не вбирає".

Внаслідок розливу мазуту 11 листопада з розламаного під час шторму танкера у води Керченської протоки вилилося близько двох тисяч тонн мазуту. За первинними оцінками екологів, опублікованими 14 листопада, для прибирання мазуту потрібні зусилля 3-4 тисяч осіб, і 15 листопада було оголошено про те, що добровольців у зоні лиха достатньо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: