Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Грип уже забрав життя двох українок у новому епідеміологічному сезоні

Обидва трагічні випадки зафіксовані на Харківщині.

У Харківській області п’ять днів тому померла 62-річна жінка, а напередодні медики зафіксували смерть 9-річної дівчинки. В обох випадках причиною фатального підсумку стала інфекція грипу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Батьки 9-річної дівчинки звернулися в поліклініку наприкінці листопада і продовжили лікування вдома. Коли стало зовсім зле, викликали швидку, а до медиків дитину привезли вже в стані клінічної смерті. Лікарі почали реанімацію, однак марно. Дівчинка мала серцеве захворювання та померла на шостий день недуги. Нині лабороторно підтвердили, що від гриппу – штам H3N2 викликав пневмонію, котра завершилася смертю.Також підтверджений іще один смертельий випадок, коли 62-літня жінка померла вдома.

ВідеоВ Україні зафіксована друга смерть від грипу в цьому сезоні

62-річна жінка померла 5 днів тому. І лише сьогодні стали відомі результати експертизи, які підтвердили, що вона хворіла на грип. І напередодні, повідомили про першу жертву цьогорічного грипу - 9-річну дівчинку. 

В Україні зафіксована друга смерть від грипу в цьому сезоні

Грип страшний своїми ускладненням, серед яких менінгіт, отит і пневмонія. Вона може розвиватися блискавично і на очах з’їдати легені. "Структури легенів практично не спостерігається", - коментує знімки лікар-інфекціоніст. Грип від банальної ГРВІ відрізняється стрімким розвитком: швидко піднімається температура, погіршується загальний стан. Медики застерігають: "У першу чергу, це тяжка інтоксикація. Людині погано, болить голова, болять м’язи, суглоби". Грип неможна переносити на ногах – це додаткове навантаження не дає організму боротися з вірусом.

Для дорослих небезпечним симптомом є тяжке дихання навіть за відсутності кашлю – віддишка може свідчити про початок розвитку пневмонії. Особливо треба стежити за людьми похилого віку та малюками. Грип H3N2 найнебезпечніший для дітей до п’яти років, разом із ним цього сезону в Україні циркулює ще один вірус типу А – H1N1. Найбільш дієвий засіб проти них – це вакцинація. Україна вже перейшла епідемічний поріг, але про епідемію говорити зарано. Окрім Харківщини, грип стрімко поширюється в Донецькій, Житомирській, Сумській та Київській областях. Нині вже захворіло 200 тисяч українців – і це лише початок грипозного сезону. Його пік очікується в січні.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

як грип та грві діють на організмі, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції