Грищенко прокоментував заяву Росії щодо арешту Тимошенко

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко пов'язує заяву МЗС Росії щодо арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко зі спробою захистити національні інтереси.

Міністр МЗС України Костянтин Грищенко пов'яззав заяву МЗС Росії стосовно арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко зі спробою захистити свої національні інтереси.

"Природно, що Росія захищає свої інтереси, а от захищає вона за наш рахунок, або намагається нам допомогти - це питання, яке ви самі можете собі поставити", - сказав Грищенко журналістам у дворі Печерського райсуду після закінчення допиту в якості свідка у газовій справі.

Коментуючи заяву МЗС України на реакцію міжнародного співтовариства на арешт Тимошенко, глава відомства зазначив, що МЗС намагався бути об'єктивним і зваженим у своїй заяві.

На думку Грищенка, в країні необхідно створювати умови, щоб суд поважали, щоб суд був "транспарантний, вільний", але при цьому вимогливий до будь-якої людині, незалежно від посади.

Як повідомлялося, після арешту Тимошенко 5 серпня МЗС Росії закликав Україну забезпечити неупереджений суд над екс-прем'єром, підтвердивши, що угоди по газу в 2009 році були підписані на основі необхідних вказівок президентів РФ і України.

У свою чергу, міністр МЗС України наголосив на обґрунтованості рішення Печерського районного суду Києва про арешт Тимошенко, враховуючи її поведінку під час судових засідань.

Як відомо, Печерський суд заарештував Тимошенко в п'ятницю, 5 серпня. Сьогодні, 8 серпня, Печерський районний суд двічі відмовився змінити для Юлії Тимошенко запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на не пов'язану з утриманням під арештом міру.

Нагадаємо, раніше уряд США висловив стурбованість з приводу арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і вимагав негайного її звільнення.

Затримання Тимошенко негативно оцінили також у Великобританії та Канаді.

Як відомо, Тимошенко обвинувачується у перевищенні службових повноважень під час підписання в 2009 році контрактів між Україною і Росією на постачання і транзит газу. Стаття, яку їй інкримінують, передбачає до 10 років позбавлення волі.

Все про перебіг судового процесу та арешт Юлії Тимошенко читайте в спецтемі.

Читайте також:

Суд відмовився звільнити Тимошенко з-під арешту

Тимошенко не звільнили з-під варти на поруки духовенства

Кравчук запевняє, що усі закони в Раді продаються і купуються

Печерський суд, де відновиться суд над Тимошенко, оточив "Беркут"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: