Грищенко: Росія та Україна поділять Керченську протоку

Готується угода про розподіл акваторії у Керченській протоці, а також - додаткові домовленості щодо умов базування російського Чорноморського флоту.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко під час візиту до Лондона повідомив, що нині готуються додаткові домовленості щодо умов базування російського Чорноморського флоту, а також угода про розподіл акваторії у Керченській протоці між Україною та Російською Федерацією.

Грищенко зазначив, що на переговорах з Росією щодо остаточного визначення морського кордону двом країнам треба узгодити гарантії захисту взаємних інтересів.

Крім того дипломат зазначив, що саме про це будуть подальші міждержавні угоди, які стосуватимуться морських акваторій та регулюватимуть питання баз Російського флоту на українській території.

Як повідомлялося раніше, питання делімітації Керченської протоки в комплексі з договорами, які пом'якшують умови базування Чорноморського флоту Росії в Україні, будуть обговорюватися восени.

Ці питання будуть обговорюватися на зустрічі міністрів закордонних справ України і РФ у вересні і на зустрічі президентів у листопаді.

Київ свої пропозиції щодо підписання нового пакету угод запланував обговорити 15 вересня.

Наразі Україна наполягає на збереженні кордону з Росією в Керченській протоці за картами, які діяли в період СРСР, але готова піти на компроміс у господарських питаннях.

Україна та Росія намагаються розділити Керченську протоку з 1996 року. Конфліктність питання полягала в тому, що позиція української сторони ґрунтується на радянських картах, де лінія кордону між Кримською областю УРСР і Краснодарським краєм РРФСР проходила по середині між їхніми берегами.

В цьому випадку штучно виритий у мілководній протоці Керч-Єнікальський канал, яким судна проходять до декількох російських портів Азова, відійшов би Україні. Російська сторона з цим не згодна й пропонує провести кордон по середині судноплавного фарватеру.

Читайте також:

Україна і Росія знову обговорять Керченську протоку

Україна вимагає від Росії зберегти кордон часів СРСР

Україна й Росія знову не поділили кордон через суперечку за Керченську протоку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: