Грищенко запевнив ПАРЄ, що суд над Тимошенко прозорий

Глава МЗС заявив про необхідність глибокого реформування судової системи України вцілому.

Глава МЗС України Костянтин Грищенко в понеділок, 3 жовтня, спробував запевнити ПАРЄ, що "газова справа" екс-прем'єра Юлії Тимошенко розглядається в незалежному суді в атмосфері прозорості.

Таку заяву він зробив в ході виступу перед членами Асамблеї Ради Європи.

Відповідаючи на запитання депутатів після виступу з доповіддю, Грищенко вказав, що дана справа йде "в контексті транспарентності, на основі судової системи".

Міністр нагадав, що суд готується винести вердикт у справі Тимошенко, у зв'язку з чим "не хотів би виступати із заявами, які могли б оцінюватися як тиск на суд".

Один з парламентаріїв запропонував перевірити на відповідність нормам Ради Європи процедуру утримання під вартою Тимошенко, але Грищенко не відповів прямо на цю пропозицію.

Коментуючи твердження про переслідування лідерів опозиції, глава МЗС України зазначив, що "дуже погано, коли переслідуються лідери опозиції, але зараз ми говоримо про інше - про відповідальність уряду". "Єдина інстанція, яка може дати відповідь на ці питання - це суд", - запевнив Грищенко.

Також глава МЗС заявив про необхідність глибокого реформування судової системи України вцілому, і зазначив, що в цьому напрямку вже ведеться активна робота.

В ході виступу Грищенко нагадав, що чинні наразі норми кримінального права, які застосовуються щодо Тимошенко були прийняті дуже давно і з тих пір не змінювалися.

"Необхідно привести це законодавство відповідно до того, чого чекають європейські країни. Але не йдеться про вирішення якогось окремого питання. Необхідні всеосяжні зміни, які декриміналізують цілу низку положень у кримінальному законодавстві", - сказав він.

Водночас, він висловив упевненість, що дані зміни не означають, що "це повинно спричинити безкарність за дії, які несуть за собою відповідальність".

"Ми вважаємо, що у нашому суспільстві ніхто не має бути над законом, і стосовно усіх в рівній мірі повинні застосовуватися усі норми і правила", - підкреслив Грищенко.

Нагадаємо, стало відомо, що ПАРЄ відмовилася від пропозиції провести nермінові дебати щодо України. На думку голови російської делегації в ПАРЄ Костянтина Косачова, будь-яке обговорення справи Тимошенко в ПАРЄ на нинішньому етапі виглядало б, як спроба тиску на український суд.

Читайте також:

ПАРЄ не схотіла говорити про Тимошенко на термінових дебатах

Грищенко заявив, що Україна не може міняти угоду з ЄС на справу Тимошенко

Справа Тимошенко може завадити Україні на шляху до ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: