МЗС: Росія мала право ліквідувати українські організації

За словами глави МЗС, організації не проводили щорічні збори, у них також були відсутні відділення більш ніж у половині суб'єктів РФ.

Костянтин Грищенко
УНІАН
Костянтин Грищенко
 Російське правосуддя мало підстави для претензій до Організації українців Росії, заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, виступаючи у Верховній раді.

За словами міністра, російська влада здійснювала планову перевірку низки мистецько-культурних та громадських організацій Росії, причому серед яких були не тільки українські, а й організації вірменів, євреїв, таджиків, азербайджанців.

"Було прийнято рішення про ліквідацію федеральної Національно-культурної автономії українців в Росії та Союзу таджиків Росії", - зазначив Грищенко.

Щодо ситуації навколо Об'єднання українців Росії, глава МЗС сказав: "На жаль, певні претензії російського правосуддя мають юридичні підстави".

"Зокрема, організації не проводили щорічні збори і відсутні відділення більш ніж у половині суб'єктів РФ, що не дає їй законних підстав вважатися федеральною громадською організацією", - зазначив він.

Водночас Грищенко нагадав, що Верховний Суд РФ "задовольнив клопотання організації українців в Росії про призупинення розгляду справи про закриття цієї організації".

Міністр повідомив, що відбулася зустріч посла України в Росії з активістами українських громадських організацій РФ.

"Було прийнято рішення про створення координаційної ради, яка розпочне підготовчу роботу зі створення нової української організації із загальноросійським статусом", - сказав він.

За словами Грищенка, слід зробити все, щоб зберегти Організацію українців Росії, однак, у разі якщо це не вдасться зробити, то організаційний склад Організації українців Росії може бути взятим за основу для створення нової авторитетної організації.

На переконання міністра, політизація цих питань "не допоможе вирішенню проблем українських громад у РФ".

Нагадаємо, 31 січня Верховний суд РФ за заявою Міністерства юстиції Росії припинив провадження про ліквідацію Об'єднання українців Росії.

Раніше, 27 січня, Верховний суд Росії ухвалив остаточне рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії.

Читайте також:

Українській діаспорі запропонували створити правильне об'єднання в Росії

В Росії вважають, що українським організаціям не слід лізти в політику

МЗС: закриття Об'єднання українців погіршить відносини з Москвою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: