Гриценко чекає від наступника Ющенка збільшення армії

На його думку, збільшення чисельності ЗСУ на фоні несприятливої економічної ситуації, є "непереконливою пропозицією".

Голова комітету Верховної ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко вважає, що концепцію подальшого розвитку Збройних сил України повинен запропонувати новообраний президент. Пропозицію про збільшення чисельності ЗСУ, за його словами, Рада може підтримати лише частково.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції.

Він прокоментував законодавчу ініціативу президента Віктора Ющенка, який вніс до парламенту законопроект про збільшення чисельності ЗСУ з нинішніх 184 тисяч до 212 тисяч до кінця 2010 року.

"Минулого тижня президент, нарешті, нехай із запізненням, але вніс до Верховної ради проект закону про чисельність Збройних сил України", - нагадав Гриценко, додавши, що у профільному парламентському комітеті ця законодавча ініціатива глави держави буде розглянута після травневих свят.

Водночас Гриценко висловив думку, що законопроект президента буде підтриманий частково. "Скоріше за все, наш комітет - це попередня моя особиста думка - навряд чи підтримає затвердження чисельності (ЗСУ – ред.) на кілька років уперед", - сказав голова комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони.

Він пояснив, що збільшення чисельності військовослужбовців на фоні відсутності прямої військової загрози для держави і вкрай несприятливої економічної ситуації, яка не дозволяє утримувати на належному рівні армію у нинішній чисельності, є "поки що непереконливою пропозицією".

"Ми пропонуватимемо Верховній раді затвердити чисельність на лише 2009 рік", - сказав Гриценко.

На його переконання, було б цілком логічним, щоб своє бачення подальшого розвитку Збройних сил, параметри їх чисельності запропонував вже новообраний президент України.

"Найголовніше тут - запропонувати таку ресурсну базу, щоб армія розвивалася. Адже дуже легко затвердити більшу чисельність, але при цьому кошти не з’являться", - підсумував Гриценко.

Читайте також:

Ющенко: Україна посилить свою присутність у Афганістані

В українських миротворців немає грошей на повернення додому

Єхануров: військо нарощує борги

Уряд виділить 100 млн грн на будівництво танків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: