Гриценко хоче збільшити фінансування армії

Для переходу на контрактну армію військовий бюджет має бути не меншим за 2-3% українського ВВП.

Анатолій Гриценко
УНІАН
Анатолій Гриценко наполягає на збільшенні фінансування армії.
Для успішного переходу на контрактну армію в 2010 році бюджет Міністерства оборони України в 2008 році має становити не менше 2% ВВП, а в 2009 та 2010 – не менше 3%. 

Про це сьогодні, 21 жовтня, журналістам повідомив міністр оборони України Анатолій Гриценко.

“Ми уточнюємо параметри фінансування на наступні 3 роки – 2008, 2009, 2010, щоб бути твердо переконаними в тому, що це завдання буде виконано. Для переходу на контрактну армію нам треба буде виділити на збройні сили в 2008 році 2 відсотка ВВП, в 2009 та в 2010 по 3 відсотка ВВП, а потім повернутись знову до 2 відсотків, починаючи з 2011 року”, – зазначив міністр. 

Він зауважив, що в 2008 році видатки на оборону мають становити не менше 16 мільярдів гривень, а в 2008 та 2009 - на рівні 25-27 мільярдів гривень, а, можливо, і більше з урахуванням зростання ВВП. 

Міністр наголосив, що перехід на контрактну армію передбачає підняття рівня техніки та озброєння, рівня бойової підготовки та підняття соціальних стандартів для всіх категорій військовослужбовців. 

"Ми не можемо вирішити питання для контрактників і залишити рівень забезпечення офіцерів та інших категорій таким, який він є, бо буде інша диспропорція", - підкреслив Гриценко.
 
В цілому міністр додав, що створення контрактної армії є дуже складним і системним завданням для всіх органів державної влади, а не тільки для Міноборони. 

Українська армія
УНІАН
Тільки за підвищеного фінансування українське військо може стати повністю професійним. До 2010 року.
Нагадаємо, раніше міністр оборони України наголошував, що перехід на контрактну армію можливий не раніше 2010 року. 

Він повідомив, що згідно із затвердженою президентом України Державною програмою розвитку ЗСУ, українська армія стане на 100% контрактною у 2010 році. 

Відповідно до парафованої угоди між лідерами БЮТ і "Нашої України - Народної самооборони", передбачається відмова від призову на строкову військову службу з 1 січня 2008 року.
 
Між тим, сам Анатолій Гриценко в ході виборчої кампанії неодноразово заявляв, що відмова від строкового призову з наступного року призведе до розвалу армії та дискредитації самої ідеї контрактної армії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: