Гриценко модернізує армію

Міністр оборони розповів про теперішній та бажаний рівень фінансування Збройних сил, а також про будівництво і продаж кораблів.

Мінстр оборони України дав прес-конференцію у Севастополі.

Як передає УНІАН, за словами міністра, "по всіх видах Збройних сил фінансування йшло протягом останніх багатьох років на рівні 40% від нормативних потреб".

Анатолій Гриценко
Архів
Анатолій Гриценко розповів про насущні проблеми свого відомства
Гриценко зазначив, що системне недофінансування всіх видів і родів Збройних сил призвело до того, що, якщо невідкладно не почати серйозне оновлення військової техніки і озброєння, може суттєвого знизитися боєздатність армії.

"Зараз треба, нарешті, повернутися обличчям до переоснащення нової техніки і модернізації", - додав міністр оборони.

Водночас міністр зазначив, що Міноборони розраховує отримати в бюджеті-2008 близько 14 млрд. грн.

"Я не хотів би говорити про конкретні цифри, оскільки це вже буде предметом узгоджених рішень, але принаймні ми ставимо завдання по виходу на 14 млрд. грн. для Збройних сил України у 2008 році", - сказав Гриценко.

Міністр відзначив, що виступає за те, щоб оборонне відомство фінансувалося за загальним фондом, і якщо буде спецфонд, то ці статті мають бути гарантовано наповнені. Водночас він підкреслив, що практика останніх семи років показує, що спеціальний фонд не наповнювався ніколи, що ставить під сумнів виконання ключових програм розвитку ЗСУ, саме тому Міноборони робить наголос на загальний фонд.

Гриценко повідомив, що в Апараті РНБО під головуванням першого заступника секретаря РНБО Олександра Турчинова за участю всіх керівників силових структур та віце-прем’єра Олександра Кузьмука попередньо було обговорено потреби і бюджетні можливості.
За його словами, зараз в Мінфіні з 5 липня планується розпочати заслуховування проектів бюджетів різних силових структур з метою, щоб на вересень місяць вийти "з контурами бюджету".

Гриценко наголосив, що проводити цю роботу необхідно незалежно від проведення виборчої кампанії, яка несе негативні зміни в процес формування бюджету.
Він зазначив, що цю роботу необхідно проводити для того, щоб у жовтня-листопаді новий або оновлений уряд реально зайнявся формуванням бюджету, спираючись на розроблені проекти.

Зазначимо, що у підготовленій урядом Бюджетній резолюції армії виділяється всього 8,4 млрд. гривень.

Підсилення флоту

Незважаючи на недофінансування, Міноборони планує продовжувати підсилення українського флоту.

Анатолій Гриценко розповів про практичні кроки щодо будівництва військового корабля класу "корвет".

Він планує у серпні на Миколаївському суднобудівному заводі зібрати усіх керівників підприємств, які будуть залучені до розробки і виробництва даного корабля.
За словами міністра, на цій нараді будуть узгоджені усі практичні питання щодо розробки і виробництва корабля.
Гриценко також повідомив, що до кінця цього року планується завершити підготовку технічного проекту.

Міністр нагадав, що корабель класу "корвет" визначений як базовий для українського військового флоту. За його словами, акцент буде зроблено на можливості кооперації українського оборонно-промислового комплексу в питаннях оснащення озброєнням з іншими країнами – Росією, Францією, Італією тощо.

Корабель-корвет
Корабель класу "корвет" - майбутнє українського флоту (Зображення: niisp.gov.ua)
За словами посадовця, цей проект підтримує президент, також він висловив переконання у підтримці з боку уряду, оскільки, за його словами, судно підвищить технічний рівень підприємств ОПК і створить нові робочі місця.
"Без корабля і без можливості виходити в море ми можемо говорити тільки умовно про військово-морські сили", - наголосив Гриценко.

Човен "Запоріжжя"
"Запоріжжя" - єдина українська субмарина (Фото: news.lviv.net)
Якщо корабель класу "корвет" тільки збираються будувати, то підводний човен "Запоріжжя" готують до продажу.
"Наші плани не змінились – ми відремонтуємо цей човен, введемо його в експлуатацію з метою подальшого продажу і використання цих коштів для розвитку кораблів і інших надводних сил ВМС України", - сказав Гриценко.

При цьому міністр наголосив, що чутки про те, що з підводного човна збираються зробити щось на кшталт ресторану, безпідставні.
Водночас, Гриценко повідомив, що питанням ціни і продажу займається державна компанія "Укрспецекспорт".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: