Гриценко нацькував АМКУ на RosUkrEnergo

Екс-міністр оборони не розуміє, чому компанія, співвласником якої є російський "Газпром" контролює 50 млрд. куб. м газу в Україні.

Голова комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Анатолій Гриценко вважає, що RosUkrEnergo є загрозою українській безпеці.

Він вимагає від Антимонопольного комітету невідкладно перевірити інформацію щодо придбання RosUkrEnergo контрольних пакетів українських підприємств з постачання газу (облгазів та міськгазів) і отримання контролю над 75% обсягу газу, що продається в Україні.

З відповідним листом Гриценко звернувся до в.о. голови АМКУ Олександра Мельниченка, повідомляє прес-офіс парламентаря.

Депутат вказав, що співвласник компанії Дмитро Фірташ сам заявив в інтерв'ю "російський газеті "Ведомости", що "RUE вже контролює 75% продажу газу в Україні", при чому точний перелік придбаних RUE облгазів чи міськгазів не наводився".

Гриценко наголосив, що АМКУ не оприлюднював інформації про надання дозволу газотрейдеру чи афільованим з ним особам на набуття контролю над підприємствами з постачання газу в Україні. Якщо ж це має місце, то RUE, відповідно, порушив законодавство.

У випадку підтвердження наведеної інформації Гриценко вимагає вжити щодо порушника необхідні санкції та поінформувати парламентський комітет з питань нацбезпеки й оборони.

"Мені не зрозуміло, чому держава Україна дозволила, щоб компанія, зареєстрована у Швейцарії, співвласником якої є російський "Газпром" і окремі фізичні особи з України, перебрала на себе контроль за розподілом 50 млрд. кубометрів газу в Україні? Це – проблема національної безпеки України і наш комітет не залишить це питання без належного реагування з боку держави!", - заявив Гриценко.

Як відомо, офіс RosUkrEnergo розташований у швейцарському Цугу. За інформацією західних журналістів, за три роки компанія принесла своїм акціонерам прибуток у розмірі 2,5 мільярдів швейцарських франків.

Читайте також:

Загадкова роль RosUkrEnergo в конфлікті Києва та Москви
Фірташ розповів таємниці газового ринку
RUE заважає підписанню газової угоди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: