Гриценко пропонує дозволити президентові використовувати армію за кордоном

Гриценко пропонує парламенту дати Президентові таке право, як і у Мєдвєдєва - використовувати армію за кордоном.

Народний депутат від НУНС, голова комітету Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко пропонує парламенту надати президентові право оперативно використовувати Збройні сили за кордоном.

Він вніс до Ради відповідний законопроект №5483 від 25 грудня "Про внесення змін до закону України "Про оборону України" (щодо оперативного застосування Збройних сил України за межами території України)".

"Такий закон є вимогою часу, він введе механізм забезпечення гарантій, записаних в нашій Конституції. Законопроект направлений на захист інтересів наших громадян. Жодним чином він не направлений проти Росії, Румунії, Франції або Америки, інших держав, поки вони не мають проти України ворожих намірів", - відзначив Гриценко.

Він також підкреслив, що відповідний закон існує в Росії. Гриценко відзначив, що цей законопроект є украй актуальним, оскільки йдеться про рішучу протидію морському піратству, запобігання актам тероризму і недопущення будь-яких провокацій і силових дій відносно українських військовослужбовців, що знаходяться за кордоном.

Крім того, законопроект передбачає можливість захисту іншої держави, яка звернулася до України з відповідним проханням.

"Держава Україна повинно забезпечувати захист своїх громадян, де б вони не знаходилися. І якщо для цього необхідне оперативне застосування Збройних сил України, означає Президент як їх верховний головнокомандуючий і як глава держави, отримає таке право", - відзначив Гриценко.

Згідно повідомленню, цей законопроект передбачає можливість оперативно застосовувати ЗС за межами території України відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права і міжнародних договорів України.

Нагадаємо, Президент Росії Дмитро Медведєв підписав федеральний закон "Про внесення змін до закону "Про оборону", прийнятий Держдумою 23 жовтня і схвалений Радою Федерації 30 жовтня.
 

Закон передбачає, що в цілях захисту інтересів Росії і її громадян, підтримки міжнародного миру і безпеки формування ЗС Росії можуть оперативно використовуватися за межами території Росії відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Читайте також:

Мєдвєдєв розповів, коли Росія використає армію за кордоном

Західні ЗМІ вбачають загрозу для України з боку Росії

Російська армія істотно збільшує кількість призовників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: