Двоє українських дипломатів оголошені персонами нон-грата в Румунії

Між Україною та Румунією розгоряється шпигунський скандал. Бухарест вислав українських військових дипломатів.

Шпигунський скандал між Румунією та Україною набирає обертів. 4 березня, стало відомо, що минулого тижня Румунія вислала українського військового аташе та його помічника. Українських дипломатів попросили залишити країну без пояснення причин.

Судячи з усього, висилка українських дипломатів стала наслідком скандалу, пов’язаного з арештом румунськими спецслужбами армійського офіцера за підозрою в шпигунстві на користь України.

Як повідомлялося, напередодні румунською владою було заарештувано двох осіб, болгарина та румуна, за звинуваченнями у державній зраді та шпигунстві.

У відповідь на висилку українських дипломатів з Румунії,  голова Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко, заявив, що Україна повинна адекватно відреагувати на депортацію з Румунії своїх  представників.

"Безумовно, ми володіємо цією інформацією. Нам відомо про те, що румунська сторона прийняла рішення рекомендувати відкликати до Києва українського військового аташе у Румунії і його помічника з посиланням на якусь свою певну аргументацію", - сказав Гриценко.

Депутат додав, що вважає це рішення недружнім і невиваженим щодо України.

Гриценко також зазначив, що Україна, як держава, яка себе поважає, повинна відреагувати адекватно, і, якщо висилають двох наших військових дипломатів, так само двоє військових дипломатів Румунії повинні бути вислані з нашої країни.

Оцінюючи вірогідність висилки румунських дипломатів, Гриценко розповів, що вчора він мав розмову з цього приводу з Володимиром Огризком за декілька хвилин до його зняття з посади міністра закордонних справ.

"МЗС під керівництвом Огризка це би зробив. Чи зроблять зараз – це вже рішення президента", - резюмував депутат.

У МЗС поки цю ситуацію не коментують.

Читайте також:

Румунія підозрює свого вояка в шпигунстві на користь України

За Британією найбільше шпигують Росія та Китай

В Ірані звинуватили журналістів ВВС у шпигунстві

Ліванські військові заарештували ізраїльських шпигунів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: