Гриценко скаржиться на бюджет

У бюджеті на 2008 рік закладено замало коштів на потреби Міністерства оборони, вважає Анатолій Гриценко.

Анатолій Гриценко
УНІАН
Анатолій Гриценко обіцяє в наступному десятилітті озброювати армію військовим корветом щороку.
Запропонований урядом проект державного бюджету на 2008 рік у частині видатків на потреби Міністерства оборони є неприйнятним, заявляє міністр оборони України Анатолій Гриценко.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні сказав на прес-конференції в Миколаєві він сказав: “Бюджет, який пропонується зараз цим урядом, він практично виводить Збройні сили на рівень фінансування поточного року, навіть без урахування інфляції”. “Я не маю ілюзій у тому, що те, що запропоновано, фактично не може бути реалізованим, оскільки суперечить Державній програмі розвитку Збройних сил (до 2011 року), суперечить указам президента, якими введено в дію рішення РНБО, і точно не відповідає тим проголошеним програмним цілям, з якими виходять на вибори члени правлячої коаліції”, - наголосив Анатолій Гриценко.

Він додав, що запропонований проект бюджету передбачає скорочення видатків на закупівлю техніки й на будівництво житла та не передбачає грошового забезпечення на стовідсотковому рівні. Міністр оборони наголосив наголосив, що за такий бюджет ніколи не проголосує.

Анатолій Гриценко повідомив, що минулої середи на засіданні уряду було схвалено проект бюджету-2008, але його роздали учасникам перед засіданням Кабміну, і ніхто з міністрів не мав часу з ним ознайомитись. При цьому всі його підтримали, за винятком міністра оборони, додав міністр. За його словами, після цього були консультації з Міністерством фінансів, і оборонному відомству додали вчора близько 300 млн. грн., що є "сміхотворним” з огляду на масштаби Збройних сил.

Як відомо, Анатолій Гриценко заявляв, що у 2008 році Міністерство оборони розраховує отримати бюджетне фінансування в обсягу 15,3 млрд. грн.

Анатолій Гриценко на судні
УНІАН
Міністр оборони вирішив узятися за поповнення українського флоту.
Крім того, міністр повідомив, що Міністерство оборони України розраховує 2011 року поставити на озброєння перший корабель класу корвет, вироблений українським оборонно-промисловим комплексом. До кінця цього року планується завершити ескізне проектування, а до кінця наступного – завершити технічний проект. За словами Анатолія Гриценка, після цього буде оголошено тендер, і очікується, що це замовлення буде надане Суднобудівному заводу ім. 61 комунара або суднобудівному заводу “Ленінська кузня”. Він повідомив, що корвет буде розроблено та збудовано за технологією “стелс”, що дасть йому можливість бути менш помітним.

За його словами, передбачено, що корпус корабля, радіолокаційні станції та системи зв’язку будуть українськими, а озброєння – іноземних виробників. При цьому міністр зауважив, що країну, яка постачатиме озброєння, ще не визначено. За його словами, для українських ВМС потрібно 8-10 кораблів такого класу.

“Якщо все заплановане буде вирішено, у 2011 році на озброєння поступить перший корвет, і дали ми замовлятимемо по одному кораблю щороку», - сказав міністр. 

Він зауважив, що вартість проекту ще невідома, але корабель українського виробництва буде значно дешевшим, ніж закуплений в інших країнах. Анатолій Гриценко наголосив, що завдання такого рівня ще не ставились перед українським оборонно-промисловим комплексом, що дозволить підняти не лише боєздатність української армії, але й технічну, технологічну, системно-організаційну спроможність українського ОПК.

"Це не буде проект, який залишиться на папері. Це буде бойовий корабель класу "корвет", - сказав Анатолій Гриценко, запевнивши, що Міноборони виконуватиме всі фінансові зобов’язання щодо його реалізації.

Також міністр оборони розповів про наявність двох варіантів вирішення долі ракетного крейсера “Україна”. Це утилізація або створення на його базі музею. “Спілкуючись з керівництвом заводу (суднобудівним заводом ім. 61 комунара)... вони пропонують два варіанти: один - утилізація, але це також кошти, і є не найкращим варіантом, другий варіант – можливо, вони розраховують, що одне з морських міст, дехто показує пальцем на Одесу, погодиться зробити з цього корабля музей і хоча б таким чином використати його позитивно”, - сказав міністр оборони.

Він нагадав, що Кабмін ставив завдання державній компанії “Укрспецекспорт” провести маркетингові дослідження щодо продажу ракетного крейсеру третій стороні, але це не дало результату.

Анатолій Гриценко повідомив, що Міноборони на утримання “України” витрачає щороку близько 5 млн. грн. “Він не введений і не буде введений до бойового складу Військово-Морських сил та ще й забирає ресурси від виконання інших завдань”, - додав він. Політики, розповів Гриценко, в перші роки незалежності ухвалили рішення про його добудову, хоча вже тоді “розумним військовим” було зрозуміло, що корабель такого класу є непідйомним для країни і не потрібен для виконання тих завдань, які стоять перед українським військовим морським флотом.

Анатолій Гриценко наголосив, що страх політиків сказати тоді “ні” обернувся тим, що стало психологічною трагедією для тих, хто будував цей корабель.

Україна 1993 року одержала від Росії недобудований ракетний крейсер ”Україна”, який більше 20 років будують у Миколаєві на Чорноморському суднобудівному заводі ім. 61-го комунара. Його технічна готовність становить 96%. Неодноразові спроби продати крейсер Росії або третій стороні успіху не мали. На крейсер двічі формувався екіпаж зі складу ВМС ВС України і двічі розформовувався. Щоб остаточно добудувати крейсер, потрібно близько 30 млн. дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: