Гриценко: українська армія може припинити існування у 2010 році

Проект бюджету-10 ставить обороноздатність держави на рівень, нижчий за критичний.

Голова парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко заявив, що проект бюджету на 2010 рік ставить обороноздатність держави на рівень, нижчий за критичний. На його думку, 8,2 мільярда гривень, що передбачені у проекті бюджету на армію за загальним фондом, не можна назвати навіть бюджетом виживання.

"Це бюджет вбивання армії. Це означає, що держава буде поставлена під загрозу. Фінансувати армію у такому обсязі - злочин. Тим більше, на фоні постійних заяв уряду та президента про те, як вони опікуються армією, займатимуться її технічним переоснащенням, максимально швидко зроблять її контрактною. Такі обіцянки лунають кожного разу, коли високопосадовці їдуть на завод ВПК або у військову частину", - заявив Гриценко.

Голова комітету також додав, що комітет, який він очолює, та парламент не дозволять фінансувати силові структури таким неприйнятним чином.

Крім того, екс-міністр оборони радить забути про ядерну зброю та зосередитись на створенні неядерних сил стримування для української армії. "Ми вже не повернемо ядерну зброю, усі ці розмови треба забути. Натомість сьогодні необхідно зосередитись на створенні сучасного багатофункціонального ракетного комплексу на заміну тому, що залишилося від радянських часів", - зазначив Гриценко.

Нагадаємо, українська армія перейде на контрактну основу до 2016 року. Міноборони переглянуло затверджений у лютому 2008 року план, згідно з яким Збройні сили мають перейти на контрактну основу до 2011 року.

Читайте також:

Українська армія стане контрактною через сім років

Українська армія тренується вибивати з Криму умовного ворога

Українська армія отримала рекордне фінансування

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: