"Громада": Лазаренко - не корупціонер

ВО “Громада” звинувачує Партію регіонів у фальсифікації інформації про внесення лідера об’єднання, Павла Лазаренка у список найкорумпованіших лідерів світу.

Всеукраїнське об‘єднання “Громада” звинувачує Партію регіонів у фальсифікації інформації про внесення лідера об’єднання, екс-прем’єр-міністра України Павла Лазаренка у список найкорумпованіших лідерів світу.

Про це йдеться у заяві президії політради ВО "Громада".

Павло Лазаренко
УНІАН
Всеукраїнське об'єднання "Громада" заявляє про непричетність свого лідера Павла Лазаренка до будь-яких злочинів
У документі нагадується, що 18 вересня низка вітчизняних видань з посиланням на російську інформагенцію РІА "Новости" повідомила, що начебто Світовий банк подавав в ООН списки 10 найкорумпованіших керівників, де серед інших фігурувало й прізвище лідера "Громади".

Президія політради об’єднання зазначає, що представники "Громади" зв‘язалися з Центром суспільної інформації при Групі Світового банку у Вашингтоні, де їх запевнили, що жодної інформації подібного характеру Світовий банк цьогоріч нікому не надавав й такого наміру поки що немає.

“У цій найповажнішій фінансовій установі світу появу фальшивої інформації стосовно оприлюднення рейтингу урядовців-корупціонерів розцінили як прояв брудних технологій ведення передвиборної кампанії”, - наголошується у заяві “Громади”.

Президія політради партії "Громада" заявляє, що “суд Північного округу штату Каліфорнія давно зняв з Павла Лазаренка усі звинувачення, де фігурували значні суми коштів, а справу щодо діяльності корпорації “Єдині енергетичні системи України” давно закрито як американським, так і українськими судами”.

“Тому усі згадки нашого лідера у контексті діяльності корпорації ЄЕСУ ми розцінюємо як брудні інсинуації наших політичних конкурентів та опонентів”, - наголошують члени президії політради партії.

Вони переконані, що “фальшивка зі згадуванням Лазаренка є заздалегідь спланованою провокацією політичних технологів, котрі нині працюють з Партією регіонів”.

Президія політради “Громади” вважає, що подальші події показали, що публікація в РІА “Новости” ”була потрібна виборчому штабу Партії регіонів лише для того, аби посилатися на неї, як на привід для таких сумнівних акцій, як “викривальна” прес-конференція” кандидата у народні депутати від цієї партії Інни Богословської, чиє перебування на чільній позиції у списку Партії регіонів, на думку “Громади”, “мало б стати приниженням для мільйонів прихильників цієї політичної сили”. (iPlus: учора на прес-конференції Інна Богословська заявила, що лідер БЮТ Юлію Тимошенко та Павло Лазаренко реалізували кримінальні схеми у сфері постачання енергоресурсів).

ВО "Громада" засуджує подібні методи боротьби з політичними опонентами і звертається до засобів масової інформації спростувати неправдиві відомості щодо Лазаренка.

У разі ігнорування вимоги, "Громада" залишає за собою право звернутися до суду з позовом про захист честі та гідності свого лідера.

Як повідомляв iPlus, учора, 18 вересня, РІА "Новости" розповсюдила інформацію про те, що колишній прем`єр-міністр України Павло Лазаренко потрапив у десятку найбільш корумпованих світових лідерів, список яких представив Світовий банк у штаб-квартирі ООН у понеділок увечері.

Як передає за оцінними даними, за два роки свого прем`єрства в 1996-1997 рр. Павло Лазаренко викрав близько 200 мільйонів доларів, що склало майже 0,4% валового внутрішнього продукту України.

Ці дані обнародувані під час презентації ініціативи ООН і Світового банку ”Повернення вкрадених активів”, мета якої - створити ефективний механізм повернення в країни коштів, викрадених їхніми лідерами, зазначалося у повідомленні.

ДОВІДКА. У серпні 2006 р. Федеральний суд Сан-Франциско визнав Павла Лазаренка винним у корупції й засудив його до дев`яти років тюремного ув’язнення та штрафу в розмірі 10 млн. доларів.

Американська прокуратура висунула проти Лазаренка звинувачення в здирництві, шахрайстві, перевезенні вкрадених авуарів і відмиванні в 1994-99 рр. 280 млн. дол. Пізніше суддя зменшив цю суму до 10 млн. доларів.

Павло Лазаренко очолював уряд України з червня 1996 по липень 1997 року. Він був заарештований у США в лютому 1999 року й провів в ув`язненні в очікуванні процесу близько 4 років. У червні 2003 року його випустили під заставу в 65 млн. доларів, а в лютому 2004 року в Сан-Франциско розпочався процес у його справі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: