Громадяни сплачують за тарифами заводів

Мешканців будинків, опалюваних власними даховими котельнями, змушують платити за газ за тарифами промислових підприємств.

Начиння теплоелектроцентралі (Фото: www.city.kherson.ua)
Незважаючи на вчасну сплату, котельню багатоповерхівки відімкнули.
Мешканців багатоповерхівок змушують платити за газ за тарифами промислових підприємств. Ідеться про будинки, опалювані власними даховими котельнями. Торік газ для них коштував 31-ну копійку за кубометр, тепер - тепло подорожчає більш ніж удвічі. У Тернополі таких багатоповерхівок десятки, мешканці п’яти із них на умови погодилися. Решту від тепла відімкнули, і гарячу воду їм відключили.

У всіх ста сорока двох квартирах багатоповерхівки нині не набагато тепліше, ніж надворі. Ще й гарячої води немає. Три тижні тому газовики опломбували будинкову котельню. Хоча, за словами тутешніх мешканців, за газ вони платять справно.

Замість централізованого опалення у цьому будинку так звана "модульна дахова котельня". Нею опікується об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – обліковує спожитий газ, здійснює розрахунки.

Завдяки котельні, розташованій на даху багатоповерхівки, мешканці цього будинку майже півтора десятиліття наче сир в маслі каталися. У них завжди була гаряча вода. І початок опалювального сезону в себе вони визначали самостійно. Однак нині саме через цю котельню люди мерзнуть. Хоча вона до опалювального сезону повністю готова.

Власники таких котелень за газ мають платити більше – вирішили торік урядовці, коли диференціювали тарифи на блакитне паливо. Незалежно, чи це житловий будинок, чи готель, чи промисловий велетень. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків зарахували до підприємств комунальної теплоенергетики і встановили їм ціну - шістдесят вісім копійок за кубометр газу. Мешканців багатоповерхівки таке, звісно, не влаштовує – казанну вони утримують з власних зарплат, об’єднання мешканців прибутків не має. Тому підписувати угоду з ДК "Газ України" на постачання газу рішуче відмовилися.

Тернопільські газовики тільки руками розводять – закон, мовляв, не перескочиш. Тому, хоча суд днями вирішив подати газ до цього будинку, ухвалу вони знехтували.

Наступного тижня суд у цій справі не засідатиме знову. Але якщо на рівні уряду тарифи для таких будинків не знизять, його рішення і далі будуть лише паперовим вердиктом.

ВідеоБудинки-заводи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: