Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Громадянин Г". Співпрацював зі спецслужбами РФ і шукав кілерів: що відомо про звільненого організатора вбивства Бабченка

Борис Герман відсидів третину терміну.

З Житомирської колонії №8 випустили Бориса Германа або "Громадянина Г" - так його називали працівники СБУ. Він активно співпрацював з російськими спецслужбами, шукав в Україні потенційних кілерів і брав за це гроші. Найгучнішою справою стало замовлення на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка. У колонії Герман відсидів лише третину терміну, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Борис Герман провів за ґратами близько півтора року. У колонії сидів ще з сімома в'язнями. Каже, що здоров'я підупало. "Поїду додому, приведу себе до ладу. Може, я буду займатися чимось іншим, може, в іншу країну переїду", - каже він.

Бориса Германа затримали, коли він збирався летіти до Італії. Натомість потрапив до слідчих, а пізніше - на лаву підсудних. Довелося зізнаватися, що справді співпрацює з російськими спецслужбами, бере від них гроші і шукає кілерів, аби вбивати людей в Україні.

Він назвав ім'я замовника з Москви, Олексія Пивоварника. Борис Герман отримав від суду 4,5 роки за ґратами. Замовлений ним Аркадій Бабченко тоді "воскрес".

Відео Організатор замовного вбивства Аркадія Бабченка вийшов на волю після 1,5 року ув'язнення

З житомирської колонії сьогодні випустили Бориса Германа. Він активно співпрацював з російськими спецслужбами, шукав в Україні потенційних кіллерів, брав за це гроші. Найбільш відомим став після замовлення на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка. Але відсидів як за дрібну крадіжку. Сам Бабченко нещодавно з України виїхав, а от людина, яка врятувала журналіста, досі в Україні і у безпеці себе не почуває.  

Організатор замовного вбивства Аркадія Бабченка вийшов на волю після 1,5 року ув'язнення

СБУ коментувати звільнення Германа через суд відмовилася. Спочатку неназваним героєм цієї історії став власне той, кому замовили вбити Аркадія Бабченка. Олексій Цимбалюк не любить, коли його називають кілером, бо нікого на замовлення так і не вбив.

Германа мали випустити з тюрми ще десять днів тому, але випустили у 45 день народження людини, яка його й здала – Цимбалюка. "Він пише мені різну гидоту в Фейсбуці. Я йому не капостив. Він вчинив правильно з точки зору громадянина України, я б теж на його місці так вчинив", - каже Герман.

Цимбалюк переконаний, що на волі Герману має бути щонайменше страшно: "Для нього загроза від його роботодавців, від спецслужб Росії".

Цимбалюк і сам не почувається у безпеці. Йому пропонували охорону, але це більше скидалося б на арешт. Олексій бачив тільки один спосіб убезпечити власне життя - повністю його змінити. Для цього потрібні були кошти, але навіть аванс за вбивство Бабченка - 15 тисяч доларів - поповнив держбюджет України

Наразі Олексій Цимбалюк живе без охорони, відвідує публічні заходи, готує настоянки на граппі. Колишній монах переконаний, що наразі його береже тільки Бог.  За поламану схему вбивств в Україні він отримав грамоту від СБУ.

Кореспондентка ТСН Наталя Нагорна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції