Гроші чи "пакунок малюка": чому батьки залишилися без вибору і не можуть отримати бебі-бокси

Гроші чи "пакунок малюка": чому батьки залишилися без вибору і не можуть отримати бебі-бокси

Фото: ТСН.ua

У Мінсоцполітики кажуть, що "пакунки" закінчилися у всій країні.

Гроші чи "пакунок малюка": тепер батьки можуть обирати, яку допомогу отримати. Утім, фактично вибору все одно немає: у пологових кажуть про відсутність бебі-боксів. 

Чому немає пакунків та як бути батькам, розповіли у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Батьки немовлят уже офіційно можуть обирати між бебі-боксом і грошима, але фактично мають лише єдиний. Так було у героїні нашого сюжету Наталії. Мамі тримісячної Аліси сказали, що пакунки закінчилися і видали довідку, яка гарантує грошову компенсацію в розмірі близько шести тисяч гривень. Утім, отримати й їх виявилося ще тим квестом.

 "З цією довідкою треба піти до банку, оформити реквізити, оформити картку, вистояти чергу. Потім з цими реквізитами ми поїхали до ЦНАП, але там нам спочатку відмовили. Потрібно було взяти довідку, що ми тут прописані", - каже жінка.

Навіть після усієї цієї епопеї з документами обіцяні гроші Наталія побачила лише через два місяці. Хоча з чоловіком хотіли отримати саме бебі-бокс. Наталії так "пощастило" не єдиній. В одному зі столичних пологових розповідають, що пакунків малюка немає близько півтора місяця. Замість них видається довідка про те, що вони не отримати пакунок малюка в пологовому будинку.

Попри те, що від 1 липня батьки можуть обирати: їм потрібніші бебі-бокси чи гроші. Утім, фактично без вибору залишилися породілля по всій країні.

У Міністерстві соціальної політики пояснюють: пакунки малюка фактично закінчилися у всіх пологових. Це сталося тому, що тендер на закупівлю нових бебі-боксів досі не відбувся, хоч і розпочали його два місяці тому. У відомстві пояснюють, що на покунок можна почекати і отримати його в порядку черги, звернувшись до управління соцзахисту, а не у пологовому під час виписування.

Зараз чи не єдиний вихід - це грошова компенсація. Для її оформлення потрібно відкрити спеціальну банківську картку. Потім з паспортом, ідентифікаційним кодом, свідоцтвом про народження дитини, довідкою з пологового про неотримання "Пакунка малюка" звернутися до Центру соціального захисту та написати заяву.

Повʼязані теми:

Наступна публікація