Гроші постраждалим від афери "Еліта-Центру" будуть передані зі стабфонду Києва

Кабмін вирішив відшкодувати втрати інвесторів "Еліта-Центру" за рахунок грошей, спрямованих на виконання Києвом своїх функцій, як столиці.

Кабінет міністрів вирішив відшкодувати збитки інвесторам, що постраждали внаслідок афери групи будівельних компаній "Еліта-Центр", за рахунок коштів стабілізаційного фонду, які передбачаються щорічно на виконання Києвом функцій столиці.

Про це йдеться в розпорядженні Кабміну № 140-р від 6 січня. Зокрема, уряд доручив Міністерству фінансів спільно з Київською міською державною адміністрацією під час доопрацювання проекту держбюджету-2010 і підготовки держбюджетів на наступні роки передбачати видатки на відшкодування збитків інвесторів за рахунок стабфонду.

Також уряд визнав, що укладання київською владою угод з інвесторами про перевідступлення їхнього права вимоги на житло адміністрації дасть можливість захистити майнові й житлові права інвесторів.

Тому Кабмін доручив Київміськадміністрації спільно з Міністерством юстиції розробити проект договору на перевідступлення права вимоги.

Водночас Мін'юст має розробити проект закону про відшкодування фізособі майнових збитків, заподіяних внаслідок злочину, пов'язаного з інвестуванням у будівництво житла.

Крім того, уряд доручив мерії не допускати виселення інвесторів "Еліта-Центру" з наданого їм тимчасового житла до забезпечення їх постійним житлом.

Міністерству внутрішніх справ доручено разом з Генеральною прокуратурою прискорити розслідування кримінальних справ, що стосується афери "Еліта-Центру". МВС також має забезпечити реєстрацію місця проживання інвесторів.

Нагадаємо, 25 січня в Печерському райсуді Києва почався процес над організатором афери "Еліта-Центру" Олександром Волконським (Шаховим).

Аферу на ринку столичної нерухомості було розкрито на початку 2006 року. З'ясувалося, що група компаній "Еліта-Центр" продавала квартири в будинках, які так і не почали будувати. Крім того, деякі квартири були продані по кілька разів.

В результаті постраждали понад 1,5 тисячі інвесторів, збитки яких оцінюються приблизно в 400 мільйонів гривень.

Читайте також:

Міліція вже не сподівається повернути гроші вкладникам "Еліта-центру"

Проти київських чиновників порушили кримінальну справу за "Еліта-Центр"

"Барс" вигнав жертв афери "Еліта-Центру" з-під вікон Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: