Гроші від розмитнення "євроблях" мають піти на індексацію пенсій - Порошенко

Гроші від розмитнення "євроблях" мають піти на індексацію пенсій - Порошенко

Фото: УНІАН

Доходи від розмитнення автомобілів більші, ніж очікувалося.

Гроші від розмитнення автомобілів на європейській реєстрації, яке відбувається за пільговою процедурою, мають надходити до Пенсійного фонду і сприяти індексації пенсій. 

Про це заявив президент України Петро Порошенко на нараді щодо результатів пільгового періоду розмитнення.

За словами президента, вже зараз до Пенсійного фонду надійшли п'ять мільярдів гривень. Це хороший темп і значно вищий показник, ніж очікувався до ухвалення закону. Тому Порошенко закликав усіх, хто має відповідні автомобілі, скористатися пільговим періодом, до завершення якого лишилося 11 днів.

"Це дає можливість нам вирішити питання індексації тих пенсій, які не були проіндексовані у 2015-2016 роках в силу обставин – військових, бюджетних", - сказав президент. 

Кошти від розмитнення автомобілів на єврономерах маємо використати для індексації пенсій

Закликаю власників автомобілів з іноземною реєстрацією скористатися останніми днями дії пільгового періоду для легалізації зазначених транспортних засобів. Це сприятиме не лише наповненню безпосередньо бюджету Пенсійного фонду, а й дозволить здійснити індексацію пенсій. Вже зараз 5 мільярдів гривень надійшли до Пенсійного фонду. Цей показник є значно вищим за той, що прогнозували експерти при плануванні надходжень до бюджету країни. У першу чергу ці кошти підуть на допомогу пенсіонерам, які отримують мінімальну пенсію.

Опубликовано Петро Порошенко Понедельник, 11 февраля 2019 г.

Порошенко звернувся до керівника уряду Володимира Гройсмана і голови Пенсійного фонду Євгенія Капінуса, аби ті вирішили питання щодо використання отриманих коштів для індексації пенсій тим, хто отримує мінімальну пенсію. 

Нагадаємо, згідно з ухваленим законом в Україні з 25 листопада 2018 року до 22 лютого 2019 року діє пільгова ставка акцизу (з коефіцієнтом 0,5) для розмитнення авто на іноземній реєстрації протягом 90 календарних днів. Після чого охочі розмитнити авто платитимуть за оформлення повну ставку акцизу, а з травня набувають чинності жорсткі фінансові санкції, які фактично забороняють експлуатацію авто з іноземними номерами.

Повʼязані теми:

Наступна публікація