Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Гроші" викрили схему контрабанди в ОРДЛО

Аби зупинити контрабанду на кордоні з ОРДЛО діють обмеження – не більше 150 кілограмів товару в одні руки. Проте ділки з легкістю обходять ці норми, беручи з собою декілька місцевих, які хочуть трохи підзаробити.

В серпні 2015 року між контрольними пунктами в’їзду-виїзду та лінією бойових зіткнень почали облаштовувати гуманітарно-логістичні центри для розподілу гуманітарної допомоги та реалізації продукції підприємцями мирним жителям, які проживають на Донбасі. Проте сьогодні такі центри все частіше обслуговують контрабандистів. У новому випуску програми "Гроші" на каналі "1+1", журналісти показали, як нечисті на руку чиновники та спритні підприємці перевозять через кордон з ОРДЛО  гуманітарку контрабандою. 

Знімальна група "Грошей" відправилася на контрольний пункт "Майорське", біля якого знаходиться гуманітарно-логістичний центр – єдина торгова точка, де місцеві можуть придбати продукти. Проте харчі з мінімальною націнкою, що туди доставляють, так і не потрапляють на полиці крамниць, а одразу перевантажуються в машини контрабандистів, які перевозять їх на територію ОРДЛО. А от звичайні люди можуть придбати лише протерміновані товари та гнилі овочі, які залишаються на полицях гуманітарно-логістичного центру.

Аби зупинити контрабанду на кордоні з ОРДЛО діють обмеження – не більше 150 кілограмів товару в одні руки. Проте ділки з легкістю обходять ці норми, беручи з собою декілька місцевих, які хочуть трохи підзаробити. Оскільки, перетинаючи кордон з ОРДЛО, товари дорожчають щонайменше вдвічі, контрабандисти заробляють на таких закупках сотні тисяч гривень за день, поки місцевим жителям доводиться їздити до найближчих українських населених пунктів, аби придбати харчі.

Згідно з даними відкритих реєстрів завдання розвивати центр покладено на приватну фірму ТОВ "Центр логістик груп", яка належить Артему Скрипченко та Сергію Рекало. Цікаво, що останній за сумісництвом є засновником компанії ТОВ "Світа 2015", яка, своєю чергою, є фігурантом кримінального провадження щодо відмивання бюджетних коштів. Проте, це ще не все – згідно  з матеріалами з відкритого реєстру судових рішень, слідчі довели підконтрольність компанії пана Рекало посадовим  особам Бахмутської міськради.

Програма "Гроші" з офіційним запитом звернулася за поясненнями до голови військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, проте відповіді досі не отримала.

Подробиці розслідування дивіться у новому випуску програми "Гроші":

Нагадаємо, журналістські розслідування програми "Гроші" відкривають інформаційний тиждень щопонеділка о 22:00 на телеканалі "1+1".

Також повні випуски програми "Гроші" можна переглянути на онлайн-платформі 1+1 video. Це власний VOD-сервіс, який об'єднує весь контент, що був показаний в ефірі телеканалів групи, й дає змогу дивитись улюблені серіали та шоу на будь-якому пристрої в будь-який час.

Залиште свій коментар

Вибір редакції