Гроші за безоплатні послуги і недоступні безкоштовні ліки: як діяти, коли порушують права пацієнтів

Гроші за безоплатні послуги і недоступні безкоштовні ліки: як діяти, коли порушують права пацієнтів

Потрібно дзвонити на гарячу лінію Національної служби здоров'я.

Українська медицина поступово змінюється, але все ж є певні проблеми, з якими можуть зіштовхнутись пацієнти в лікарнях і поліклініках.

Як діяти пацієнтів, коли порушують їхні права, у сюжеті Сніданку з 1+1.

Голова фонду "Пацієнти України" Інна Іваненко виділяє дві основні небезпеки, які загрожують українським пацієнтам.

Перша: лікарні вимагають гроші за ті послуги, що мають бути безкоштовними, - це діагностика, а також так званий "благодійний внесок" за прийом.

"Потрібно дзвонити на гарячу лінію Національної служби здоров'я 1677 і повідомляти про такий випадок. Дуже важливо повідомляти не анонімно, а потрібно назвати своє ім'я, свої паспортні дані, свій контактний номер телефону для того, щоби НСЗ могла дійсно розслідувати цей випадок, щоб була доказова база, були підстави, була реальна людина", - радить фахівчиня. 

Відео Благодійні внески і недоступні "доступні ліки": як діяти пацієнтам у разі порушень їхніх прав

День безпеки пацієнтів відзначають сьогодні в Україні. Він – новий для нашої країни. Минулоріч його відзначали вперше. Сьогодні ж відзначається і Всесвітній день безпеки пацієнтів і запровадили його також 2019-го на 72-й Всесвітній асамблеї охорони здоров'я. Про основні небезпеки, з якими стикаються українські пацієнти - у сюжеті. 

Благодійні внески і недоступні "доступні ліки": як діяти пацієнтам у разі порушень їхніх прав

Такий спосіб дієвий, адже за систематичні порушення та корупцію Національна служба здоров'я може припинити фінансування лікарні.

Друга: в Україні є перелік ліків, які пацієнти мають отримувати безкоштовно. Це препарати з програми "Доступні ліки", вартість яких відшкодовується частково або повністю.

Отримують їх в аптеках за рецептом лікаря. Також безкоштовними є препарати з національного переліку лікарських засобів, які отримують їх у лікарні. Перевірити чи безкоштовні ваші ліки можна за допомогою застосунку "Ліки.Контроль", а перевірити їхню наявність у лікарні можна через сайт "Є.ліки". Відповідну інформацію вже понад 1700 лікарень у всій країні.

Якщо ж з вас вимагають гроші за ліки, які є безкоштовними або ж кажуть, що наявних у медзакладі ліків немає, то Інна Іваненко радить: "Слід звернутись до головного лікаря і показати, що в публічності є інформація про те, що ці ліки у вашій лікарні є. Я маю на них право, дайте, будь ласка, мені їх безкоштовно. Якщо з головним лікарем не складається, він говорить, що ліків немає, чи намагається ввести вас в оману, потрібно обов'язково звернутися зі скаргою до Департаменту охорони здоров'я і прикласти скрін сайту, що тут ліки є, а у лікарні відмовляють в доступі до цих медикаментів".

Крім того, є невеличкий нюанс по ліках для важкохворих. Вони справді можуть закінчитись або бути в іншій лікарні. Іноді медзаклади роблять перерозподіл, але тоді вам мають надати інформацію де ті ліки можна отримати.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів