Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман доручив Мінкульту та Держкіно втрутитися у ситуацію з фільмом про Стуса

Гройсман доручив Мінкульту та Держкіно втрутитися у ситуацію з фільмом про Стуса

Очільник уряду вважає неприпустимим, коли будь-хто намагається впливати на українське кіно.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив керівництву Міністерства культури України та Державного агентства України з питань кіно спільно з авторами фільму про українського поета і політв'язня Василя Стуса зробити все можливе, щоб історія його життя у фільмі була розказана повністю і без спотворень. 

Заяву прем’єр оприлюднив у Facebook.

"Ми не повинні з цим миритись! Тому я доручаю керівництву Мінкульту та Держкіно в максимально стислі терміни зібрати авторів фільму та громадськість, аби розібратись і зробити все можливе, щоб в стрічці історія мого земляка - справжнього патріота і борця за волю України Василя Стуса була розказана чесно, правдиво, повністю і без перекручувань. Це - справа честі", - написав Гройсман.

Про ситуацію зі зйомками фільму про Василя Стуса. Неприпустимо, коли будь-хто намагається впливати на українське кіно і...

Опубліковано Volodymyr Groysman Субота, 11 серпня 2018 р.

Напередодні стало відомо, що зі сценарію фільму про дисидента Василя Стуса, який має вийти на екрани 2019 року, видалили усі згадки про кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука, який виступав захисником у процесі над поетом, хоча сам Стус від нього відмовився. 

Фільм створює UM-GROUP Production за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Відео Товариші та однодумці Василя Стуса вшанували його в честь дня народження

На прес-конференції вперше оприлюднили архівні рукописи українського політика В'ячеслава Чорновола. Вони присвячувалися життю та творчості Стуса 60-х років. За літературну діяльність та критику тогочасного режиму Василя двічі ув'язнювали. Наглядачі знищували його вірші, він декілька разів голодував. Помер Стус у 47 років у таборі Пермського краю, де його і поховали.

Товариші та однодумці Василя Стуса вшанували його в честь дня народження

Вибір редакції