Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман пообіцяв збільшення зарплати вчителів: коли і на скільки підвищаться виплати

Гройсман пообіцяв збільшення зарплати вчителів: коли і на скільки підвищаться виплати

Заробітна плата зросте від 2020 року.

Від 2020 року зарплата вчителя зросте від 20% до 70%. Про нову систему праці освітян розповів глава уряду Володимир Гройсман на конференції НУШ. Під час заходу продемонстрували новітнє обладнання для дослідів, книжки для слабозорих і оновлене шкільне харчування. Про те, як просувається освітня реформа, у ТСН.19:30.

Міністерка освіти Лілія Гриневич і прем'єр-міністр Володимир Гройсман зібрали вчителів на конференцію, щоб обговорити освітні реформи. Під час зустрічі глава уряду, повідомив про збільшення виплат для освітян.

"Цього літа ми прийняли рішення змінити систему оплати праці, зробити її більш сучасною. Це дасть можливість підвищити заробітну плату вже у 2020 році для українських вчителів від 20 до 70 відсотків",- сказав Гройсман.

У кулуарах кухар Євген Клопотенко показує, як змінюється шкільне харчування. До приготування застосують сучасний підхід, каже він. За такими рецептами вже готує тисяча шкіл з 18 тисяч, що є в Україні. Для кухарів записали навіть відеоуроки, але бажаного результату це не дало.  

Відео Школа по-новому: як просувається освітня реформа осучаснення шкіл в Україні

Шкільне харчування ближче до ресторанного, новітнє обладнання для дослідів, і в кожен клас книжки для слабозорих. Чи буде все це в реальності і як взагалі просунеться освітня реформа - саме час дізнатися, незадовго до початку навчального року. Міністр освіти і прем'єр-міністр зібрали вчителів на конференцію, щоб обговорити поступ на шляху змін. Як школи і вчителі впроваджуватимуть нові правила – дізнавалась ТСН.  

Школа по-новому: як просувається освітня реформа осучаснення шкіл в Україні

По-новому у школі має виглядати і кабінет фізики – більш практичним. Вчителі кажуть, діти мають не дивитися досліди на відео, а самі відтворювати лабораторний процес під час уроків.

Щоб обладнати такий кабінет, потрібно від 250 тисяч гривень. Фізика – один із найдорожчих предметів зараз. Хімія може коштувати дешевше. Але, щоб діти могли проводити досліди, на клас потрібно мінімум 50 тисяч гривень.

Не менш важливими для сучасної освіти є книжки, надруковані шрифтом Брайля, для незрячих дітей. Одна коштує близько 2,5 тисячі гривень. У книжках, на відміну від звичайних, літери не дев'ятим шрифтом, а вісімнадцятим. Вони коштують по 800 гривень. Уперше в такому форматі надрукували всю шкільну програму

Із такими благами після освітньої реформи мають бути всі школи. Утім, нині їх незначна кількість. Більше уваги приділяють навчанню вчителів. "Можна зробити освітнє середовище і поставити новітні методики для навчанні. Утім, якщо вчитель цього не буде використовувати, цього діти не відчують", - пояснює глава Міносвіти.

На підвищення кваліфікації вчителів, які братимуть у нинішньому році перший клас, планують витратити 260 мільйонів гривень. Сама реформа триватиме до 2029 року. Її подальший розвиток буде залежати від фінансування уряду.

Кореспондентка ТСН Наталія Гончарова.

Залиште свій коментар

Вибір редакції