Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська інтелігенція вважає, що автокефалія звільнить Україну з-під церковного диктату Москви

Підписанти вважають, що Росія та її суспільство деградували.

Надання Томоса про автокефалію Православної Церкви в Україні стане подією особливого, епохального значення.

Такої думки дотримуються в ініціативній групі "Першого грудня".  

Ініціатори звернення переконані, що Константинопольська Церква є для Руси-України Матір’ю-Церквою, акт про підпорядкування Київської митрополії Москві від 1686 року є незаконним, а Константинопольський Патріархат не визнає Україну канонічною територією Російської Православної Церкви.

При цьому підписанти зазначили, що Україна в 1917–1918 роках порушувала питання автокефалії УПЦ на Соборі. Відповідний закон Директорії УНР про автокефалію був ухвалений 1919 року.

"Вселенськими Соборами встановлено правило, згідно з яким церковно-адміністративний розподіл має збігатися з державними кордонами і, відповідно, подальше унезалежнення народів, які сповідували Православʼя, вело до усамостійнення Церков цих народів", - йдеться у листі.

Таким чином, у групі "Першого грудня" вважають, що зазначені факти Православна Церква в Україні, як свого часу церкви в Албанії, Болгарії, Греції, Грузії, Польщі, Румунії й Сербії, має невід’ємне право на автокефалію – як і належить Православній Церкві незалежної європейської країни.

Ініціатори групи додали, що нагальною причиною пришвидшити процес автокефалії є звільнення з-під церковного диктату Москви.

"Причина ця – війна Росії проти України, анексія Криму та безперервні дії російсько-терористичних збройних формувань на Донбасі. Під впливом імперсько-шовіністичної ідеології деградує не тільки російська держава та російське суспільство: деградує й Російська Православна Церква, перетворюючись на служницю ураженої імперськими комплексами держави, на партнера її спецслужб", - йдеться у зверненні.

Рішення Вселенського патріарха, про яке можуть повідомити у 1030-річчя прийняття християнства Київською Руссю, має не лише церковне, а й слугує чинником духовної безпеки та національно-державної перспективи України.

"Ми віримо, що нормалізація канонічного статусу й церковного життя тих православних вірян, які прагнуть відродити давні, органічні для Київської Церкви форми благочестя, позитивно вплине на духовний клімат в Україні", - констатували в ініціативній групі.

До групи "Першого грудня" увійшли: В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Всеволод Речицький, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 17 квітня заявив, що передав звернення до Вселенського патріарху з проханням надати Томос про автокефалію Української православної церкви. Він висловив сподівання, що на найближчому Синоді Константинополь прийме позитивне рішення і воно  буде прийнято до 1030-ої річниці святкування Хрещення Русі-України, що відзначатиметься у липні.

ВідеоНа Волині влаштували флешмоб на підтримку єдиної української помісної церкви

Одразу після богослужінь у храмах Луцька на головній площі міста зібралися громадські активісти, молодь, представники влади й духовенство. Своєрідним символом православного єднання тут став величезний вишитий рушник, який розгорнули на майдані діти. Таким чином громада підтримала створення єдиної української помісної церкви.

На Волині влаштували флешмоб на підтримку єдиної української помісної церкви

Залиште свій коментар

Вибір редакції