Грузія вимагає, щоб Україна не припиняла її озброювати

Грузія закликала Україну не зважати на можливі санкції з боку Росії за постачання зброї.

Офіційний Тбілісі наполягає на тому, щоб Україна продовжувала постачання в Грузію своєї зброї. Про це на прес-конференції заявив посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе.

"Право Росії просити своїх партнерів і звертатися з будь-яким питанням, але інша справа, що Україна - це суверенна держава, яка саме ухвалить рішення. 16 років тому Грузія підписала з Україною угоду про військово-технічну співпрацю і активно продовжуємо її зараз. Ми вважаємо, що це взаємовигідна співпраця, і тому складно сказати, з яких причин Україна зможе відмовитися від неї", - зазначив посол.

"Те, що РФ погрожує санкціями, це вже погрози, і я думаю, що Україна абсолютно самодостатня і сама вирішить з ким їй співпрацювати", - сказав він.

Він сподівається, що співпраця двох країн у сфері ВПК продовжиться.

Варто зазначити, що МЗС Росії не виключає введення економічних санкцій проти України, через постачання до Грузії української зброї.

"З країнами, які продовжують озброювати Грузію, "ми ведемо прямий діалог і недвозначно даємо їм зрозуміти, що враховуватимемо це в спільному контексті двосторонніх відносин", - заявив заступник глави російського МЗС Григорій Карасін.

Натомість, українське зовнішньополітичне відомство заявляє про безпідставність звинувачень з боку Росії. У вітчизняному МЗС нагадують, що Україна керується відповідними резолюціями Ради Безпеки ООН у галузі торгівлі озброєннями, а також суворо дотримується правил, встановлених міжнародними режимами експортного контролю.

Нагадаємо, що Грузія є одним з основних покупців української зброї. У 2007 році Україна продала в цю державу 99 одиниць танків, ББМ, артилерійських установок і літаків, а також понад 10 тисяч одиниць стрілецької зброї. Минулого року Грузія отримала від України 40 одиниць БМП-1 і БТР-70.

Читайте також:

Кремль погрожує Україні економічними санкціями

Київ нагадав Кремлю, що поставки зброї в Грузію - законні

Москва порадила Україні не грати з нею в небезпечні ігри

Україна вдвічі скоротила торгівлю зброєю

ВідеоГрузія закликала Україну постачати зброю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: