ГУАМ стає впливовою

ЄС і США відзначають, що світова роль організації ГУАМ, до якої входить Україна, зростає.

Ющенко-Алієв
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко та президент Азербайджану Ільхам Алієв на саміті ГУАМ у Вільнюсі, 10 жовтня 2007 року.
Європейський Союз і США відзначають все більш зростаючу роль ГУАМ. 

Як передає кореспондент УНІАН, про це йшлося сьогодні на ювілейному засіданні ГУАМ у Вільнюсі, присвяченому 10-річчю організації. 

За словами президента Литви Валдаса Адамкуса, зростаюча роль ГУАМ все більше відзначаєтіься у Брюсселі й Вашингтоні.
 
Литва готова й надалі демонструвати свою відданість цій організації та допомагати у питаннях інтеграції до євроатлантичних структур, розвитку демократії, брати участь у тому числі в енергетичних проектах, зазначив Адамкус. Зокрема, за його словами, сьогодні у планах Литви - створити Групу друзів ГУАМ у ЄС. 

Адамкус висловив сподівання, що підписання сьогодні, 10 жовтня, договору по нафтопроводу "Одеса-Броди-Гданськ" є лише початком співпраці між країнами.
 
"Я думаю, цей трубопровід буде продовжувати об’єднувати наші регіони", - сказав Президент Литви.
 
Керівник президентської делегації США, заступник Держсекретаря США з питань енергетики Клей Шелл наголосив, що його країна вірить у таке об’єднання, як ГУАМ, і готова підтримувати цю організацію у вирішенні низки економічних, політичних та інших питань. 

У свою чергу, президент Азербайджану Ільхам Алієв на засіданні наголосив, що ГУАМ став сильною міжнародною організацією. Він підкреслив, що посилюється співпраця з ЄС, з США, Японією, Польщею. 

"Ми поділяємо інтеграційні устремління до ЄС", - підкреслив він, додавши, що спільними для країн-членів ГУАМ є також демократичний і економічний розвиток. 

Алієв висловив сподівання, що за допомогою партнерів країни ГУАМ зможуть досягти усіх поставлених перед собою цілей. У тому числі він сподівається, що інтеграція до євроатлантичних структур допоможе розв’язати існуючі конфлікти на територіях країн ГУАМ. 

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі велику увагу в своїй промові приділив співпраці ГУАМ з такими міжнародними організаціями як ОБСЄ, НАТО, Рада Європи. Важливого значення він надав співпраці ГУАМ з урядом Японії.
 
Саакашвілі зауважив, що найближчим часом заплановані візити лідерів держав-членів ГУАМ до Японії, що дозволить посилити співпрацю. 

Також велику увагу президент Грузії приділив спільній роботі країн – членів ГУАМ у напрямку євроатлантичної інтеграції цих країн. "ГУАМ є мостом між комуністичним минулим і демократичним майбутнім наших країн", - підкреслив Саакашвілі.

Президент України Віктор Ющенко у своєму виступі на саміті у Вільнюсі зазначив, що він вважає економічне співробітництво пріоритетним для організації.

Ющенко також зазначив, що на сьогодні необхідно реалізувати транзитний потенціалу країн ГУАМ і сформувати модель альтернативних поставок енергоресурсів до Центральної Європи.

При цьому президент України високо оцінив угоду зі співробітництва в енергетиці, яку мають намір у середу укласти Азербайджан, Грузія, Литва, Польща й Україна.

"Це унікальна сторінка реалізації такого глобального проекту", - передає прес-служба слова глави української держави.

Крім цього, Ющенко зазначив, що Україна зацікавлена в реалізації енергетичного потенціалу країн Каспійського, Чорноморського й Балтійського регіонів. Президент України також заявив, що Україна готова запропонувати експорт своєї електроенергії до тих частин європейського ринку, де є така потреба, зокрема до країн Балтії.

"Ми всіляко підтримуємо ідею перебудови енергетичного мосту", - сказав Ющенко. 

Однією із пріоритетних цілей ГУАМ президент Укра
їни також вважає сферу безпеки.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Президент України позитивно оцінює співпрацю в рамках ГУАМ.
"Україна сьогодні демонструє свою відданість у реалізації цього напрямку нашої спільної діяльності", - сказав Ющенко, наголосивши, що ГУАМ повинна підтримувати проекти регіонального значення. Зокрема, перебудову нафтопроводу "Одеса-Броди-Гданськ", будівництво залізниць у Грузії, спорудження поромної переправи "Керч-Поті-Батумі".

На думку президента України, зростання уваги до ГУАМ з боку інших держав і міжнародних організацій свідчить про те, що принципи цієї організації дають можливість конструктивно обговорювати питання регіональної й двосторонньої політики.

Ющенко високо оцінив досягнення ГУАМ за роки існування цієї організації, зазначивши співробітництво ГУАМ з Європейським Союзом, ООН і такими країнами, як США і Японія. Крім цього, він вказав на важливість початку роботи штаб-квартири ГУАМ у Києві.

За підсумками засідання лідери країн-членів ГУАМ прийняли спільну заяву. 

У документі вони підтвердили відданість основним цілям організації, таким як зміцнення демократичних цінностей, забезпечення верховенства права і дотримання прав людини, стабільний економічний розвиток, зміцнення міжнародної й регіональної безпеки й стабільності.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: