Губернатор Донеччини розповів про своїх  онуків–патріотів

За словами Близнюка, його онуки хочуть навчатися тільки в українських школах.

 Голова Донецької обласної державної адміністрації Анатолій Близнюк заявив, що в регіоні немає мовної проблеми. Як приклад він привів своїх онуків, які навчаються в українських школах.

За словами Близнюка, 86% жителів Донбасу вважають себе українцями, але при цьому рідною мовою називають російську. Губернатор підкреслив, що в Донецькому регіоні мовну проблему "роблять політикани" і привів у приклад своїх онуків, які навчаються в школах з українською мовою навчання.

"Проблеми ніхто з цього (якою мовою говорити) не робить.... Коли там кажуть - он там росіяни, там французи, там англійці, або ще чогось, я кажу (онуку) - "так ти теж росіянин", він каже - "ні, я українець". Онук каже - "я українець". І у старшого сина - і один син, і донька, мої онуки, навчаються в українському ліцеї, в україномовному", - розповів Близнюк.

Він додав, що "старший онук перейшов в іншу школу, тому що невістка порахувала, що там, де він навчався, погано фізику дають, а вона стежить за цим процесом, і він перейшов до школи, в україномовний клас, хоча раніше навчався російською мовою. І йому кажуть - "Максим, а тобі не важко там?", а він - "Ні, я тільки в цьому класі українською (буду вчитися). І ніяких проблем. Дитина навчається в українському класі".

"Хто з цього робить проблему? Політикани! ", - підкреслив Близнюк.

Він нагадав, що українська мова була давно визнана світовим співтовариством як одна з найкрасивіших і мелодійніших.

"А українська мова ще в 1934 році визнана по всяких там складових як третя за красою, за мелодійністю, а після італійської - друга. Це у світі визнано, не мною визнано. То чому ж ми не будемо поважати рідну мову? Ми поважаємо", - зізнався губернатор.

У той же час він зауважив, що жителі Донецького регіону, вважаючи себе українцями, все ж заявляють про російську мову як про рідну.

"86% людей у Донбасі вважають себе українцями, але ці ж 86% вважають рідною мовою російську. Так що проблема є якась? Не треба з цього робити проблем!У нас все нормально!", - наголосив Близнюк.

Нагадаємо, нещодавно під час відвідування ринку Близнюк послав "провокатора", який, за його словами, "хотів зробити з нього одеського даїшника" і вимагав розмови українською, до Івано-Франківська.

Читайте також:

Костусєв: Одеса завжди залишатиметься російськомовним містом

Письменники: країну роз'єднує не мова, а українофобська політика уряду

Партія регіонів пообіцяла припинити закриття українських шкіл

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: