Губернатора Київщини не вдалося звільнити

Мер Українки звернувся до суду з позовом проти призначення Віктора Вакараша, стверджуючи, що губернатором Київщини мав стати він.

Блоку Юлії Тимошенко не вдалося усунути від роботи голову Київської обласної державної адміністрації. Пізно ввечері в середу, 23 вересня, стало відомо, що Київський окружний адміністративний суд скасував указ президента, яким Віктор Вакараш був призначений київським губернатором. Але в четвер стало відомо, що суддя, який виніс це рішення, вже встиг переглянути своє рішення.

Інформація про скасування указу президента про призначення Віктора Вакараша головою Київської обласної державної адміністрації (ОДА) з'явилася у ЗМІ в середу близько 19.00. Проте ні міністр Кабміну Петро Крупко, ні київський губернатор Віктор Вакараш, ні голова Київської обласної ради Володимир Майбоженко (БЮТ) тоді не змогли підтвердити її достовірність.

З адміністративним позовом до КОАС звернувся мер міста Українка Павло Козирєв. В якості третіх осіб до справи залучені Кабінет міністрів і Віктор Вакараш. За визначенням КОАС Кабміном 23 липня було внесено президенту пропозицію про призначення Павла Козирєва на посаду голови Київської ОДА, яка зареєстрована в Секретаріаті президента.

Для забезпечення слухання позову пан Козирєв подав суду клопотання з проханням зупинити дію оскарженого указу президента. 22 вересня КОАС задовольнив це прохання. "Зупинити дію указу президента від 17 вересня 2009 року до набрання законної сили рішення по справі", - ухвалив суддя КОАС Андрій Балаклицький. В мотивувальній частині визначення викладено, що таке рішення, зокрема, прийнято у зв'язку з існуванням "очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача і очевидних ознак протиправності рішення суб'єкта владних повноважень".

Тим часом будь-якої реакції з боку керівництва Київської ОДА не було. Глава прес-служби облдержадміністрації Юлія Логзінюк сказала, що ніяких офіційних паперів з суду до адміністрації не надходило. Вона також повідомила, що Віктор Вакараш до понеділка, 28 вересня, буде у відпустці і ніяких офіційних заяв до виходу на роботу робити не має наміру.

У Секретаріаті президента не стали приховувати, що знають про визначення КОАС. Щоправда, заступник глави Секретаріату Марина Ставнійчук зауважила, що це визначення вже встигло втратити силу. "24 вересня, суддя КОАС Балаклицький визначенням скасував запобіжний щодо забезпечення адміністративного позову Козирєва", - повідомила вона. Цього разу вже Павло Козирєв заявив, що йому про нове визначення КОАС нічого не відомо.

Нагадаємо, посада голови Київської ОДА залишалася вакантною після призначення Віри Ульянченко главою Секретаріату президента 19 травня.

20 червня джерело в уряді повідомило, що між прем`єр-міністром Юлією Тимошенко та Ульянченко узгоджена кандидатура Вакараша на посаду губернатора Київської області.

Водночас 22 липня Тимошенко повідомила, що уряд запропонував президенту призначити на посаду губернатора Київської області мера міста Українка (Київська обл.) Павла Козирєва.

18 вересня президент своїм указом призначив Вакараша головою Київської облдержадміністрації.

У Кабміні після цього заявили, що прем’єр-міністр Тимошенко не підписувала подань на ці призначення. "Уряд на своїх засіданнях не обговорював ці кандидатури, відповідні кадрові питання не включалися до порядку денного і рішення ухвалені не були", - наголошувалося у повідомленні.

Читайте також:

Суд залишив Київську область без губернатора

Ющенко призначив губернатором Київщини екс-заступника Ульянченко

Головою Секретаріату президента стала Віра Ульянченко

Президент позбавив Ульянченко посади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: