Гучні заяви В.Козака під час брифінгу

В.Козак оголосив надзвичайний стан у сфері безпеки перевезень і сказав, що "Укрзалізниця" виставить грошові претензії відправнику фосфору.

Володимир Козак
УНІАН
Генеральний директор «Укрзалізниці» Володимир Козак оголосив надзвичайний стан у сфері безпеки перевезень

"Укрзалізниця" виставить грошові претензії відправнику вантажу з фосфором, якщо він виявиться винуватцем аварії.

Про це сьогодні на брифінгу повідомив гендиректор "Укрзалізниці" Володимир Козак.

"Ми виставимо претензію, ми ведемо спільно розслідування, і якщо це буде без суду, а нам компенсують всі збитки - не тільки залізниці, але й країні в цілому, - то тут питань не буде," - сказав він, відповідаючи на питання, чи буде "Укрзалізниця" подавати до суду, якщо відправник виявиться винним в аварії.

В.Козак також нагадав, що винуватці аварії нестимуть кримінальну відповідальність.

"Винуватці аварії, як тільки будуть встановлені, нестимуть не тільки відповідальність адміністративну, але й кримінальну, тому вже порушено кримінальну справу," - зазначив він.

За словами гендиректора відомства, за технічний стан цистерни відповідає відправник, але залізничники мають контролювати технічний стан цистерн по ходу проходження.

"За правильність вантаження всередині відповідає відправник. Ми можемо в цьому випадку зробити вибіркові перевірки, але в цілому відповідає відправник", - сказав В.Козак.

Нагажаємо, "Укрзалізниця" не знайшла порушень у вантажному поїзді, що перевозив фосфор, при його прийомі на території України.

Сьогодні, 23 липня, на брифінгу В.Козак повідомив, що поки що, як і раніше, не відомі причини аварії, вивчаються всі версії. При цьому він додав, що, за попередніми вимірами, відправником не були дотримані правила в частині товщини води над фосфором, яка у разі температури повітря більше 40 градусів має бути вищою за 30 см - до 60 см.

"На сьогодні ми проаналізували декілька цистерн - від 27 до 30 сантиметрів було", - повідомив В.Козак. При цьому він наголосив, що поки що невідомо, чи вплинуло це на саму аварію і сходження вагонів з рейок.

На сьогоднішньому брифінгу генеральний директор "Укрзалізниці" Володимир Козак також оголосив надзвичайний стан у сфері безпеки перевезень.

"Сьогодні мною оголошено надзвичайний стан із питань безпеки. Всі керівники "Укрзалізниці", доріг, дирекцій виїхали до людей на планірки, з бесідами, з профілактичними перевірками, з роз`яснювальною роботою, щоб ми могли у повній мірі забезпечити безпеку перевезень," - зазначив він.

Крім того, повідомив В.Козак, "Укрзалізниця" розробляє заходи, щоб виключити перевезення небезпечних вантажів у місця великого скупчення людей.

"Ми зараз розглядаємо маршрути перевезення небезпечних вантажів," - повідомив він.

При цьому В.Козак зазначив, що на сьогодні цистерн із жовтим фосфором, окрім тих, які потрапили в аварію у Львівській області й готуються до відправки, в Україні немає. Як нагадав гендиректор "Укрзалізниці", до завершення розслідування причин аварії поїзда перевезення жовтого фосфору по Україні заборонено.

Підняття цистерни
УНІАН
«Укрзалізниця» до кінця дня розраховує завантажити й підготувати до відправки всі 15 цистерн із фосфором
За його даними, цистерни, які бачили на станції біля Львова, були порожніми й призначені для доставки фосфору назад до Казахстану.

Нагадаємо, 16 липня в Буському районі Львівської області поблизу станції Ожидів Львівської залізниці за нез’ясованих обставин сталася аварія вантажного поїзда. Він налічував 58 вагонів, зокрема 15 спеціальних цистерн по 50 тонн кожна, з жовтим фосфором.

У результаті аварії зійшло з рейок 15 цистерн із жовтим фосфором, 6 із яких загорілося.

Сьогодні, 23 липня, В.Козак повідомив, що "Укрзалізниця" до кінця дня розраховує завантажити й підготувати до відправки всі 15 цистерн із фосфором.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: