"Гуцулка Ксеня" просто неба: вперше легендарну виставу зіграли у селищі, де 1939 року відбулася її прем'єра

Дата публікації
Перегляди
663
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Гуцулка Ксеня" просто неба: вперше легендарну виставу зіграли у селищі, де 1939 року відбулася її прем'єра

Фото: ТСН

Вперше "Гуцулку Ксеню" глядачі побачили у далекому 1939 році всупереч численним перешкодам.

Легендарний мюзикл "Гуцулка Ксеня" актори Івано-Франківського обласного театру зіграли у Делятині. Саме в цьому селищі 81 рік тому відбулася його прем'єра. Вистава пройшла просто неба, на стадіоні, тож подивитися її змогли усі охочі.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На мюзикл "Гуцулка Ксеня" у постановці обласного драмтеатру приїхали театрали з цілої області. Тож деякі глядачі завбачливо прихопили із собою ковдри та вмостилися просто на землі.

Сотні людей стояли майже чотири години, поки тривав мюзикл про сповнений інтриг та підступності шлях до щастя двох закоханих — красуні-гуцулки Ксені з Ворохти та діаспорянина Яро з Нью-Йорка.

Голова селищної ради Делятинської ОТГ Богдан Климюк розповідає, що потрапити на виставу "Гуцулка Ксеня" у драмтеатрі намагався неодноразово: "Брали лише 30 квитків, а охочих понад 100 було. І більш ніж два місяці чекали, щоб цю виставу відвідати в драмтеатрі". 

Актори цей показ у Делятині називають історичним. Адже саме тут у серпні 1939 року всупереч численним перешкодам глядачі вперше побачили "Гуцулку Ксеню".

Художній керівник Івано-Франківського обласного драматичного театру ім. Івана Франка Ростислав Держипільський розповідає про легендарного постановника першої вистави "Гуцулки Ксені" так:

"Володимир Блавацький — то реально крутий тоді український режисер був. Він був родом із Косова. І ця прем'єра, він хотів, щоб була у Косові. І цензуру тоді був пройшов повністю. Польський староста не дозволив ставити її бо гуцули (за словами старости. — Ред.) — польське плем'я, і їх не вільно показувати в українському театрі".

Заслужений артист України Олексій Гнатковський розповідає, що коли грали ще прем'єру вистави, то ще тоді сказали: "Наше завдання — зіграти в Делятині". Мрію артистів підтримали меценати.

Відновлену "Гуцулку Ксеню" Івано-Франківський драмтеатр презентував глядачам наприкінці 2018 року. І ось вже другий театральний сезон цей мюзикл є безумовним хітом в його репертуарі. За словами працівників театру, жодного показу не було без аншлагу — квитки розкуповують за лічені години. 

Івано-Франківські актори зіграли мюзикл "Гуцулка Ксеня" у місті його прем'єри

Івано-Франківські актори зіграли мюзикл "Гуцулка Ксеня" у місті його прем'єри
Наступна публікація