Гузар майже осліп: керувати церквою буде його помічник

Священики УГКЦ повідомили про стан здоров'я Любомира Гузара. У найближчі місяці керувати церквою буде єпископ і його помічник Йосип Мілян.

Глава українських греко-католиків 77-річний кардинал Любомир Гузар, який після 10-річного правління УГКЦ подав у відставку, майже сліпий і вже не в змозі управляти церквою, відзначають священики.

У четвер відбудеться його прес-конференція, на якій, як очікується, він і оголосить про це офіційно, пише «Сегодня».

Священики УГКЦ впевнені: якщо Гузар і "звільниться", то виключно через погане здоров'я. "Кардинал дуже хворий - у нього діабет і серйозні проблеми із зором, він майже сліпий і вже просто не в змозі управляти церквою", - повідомив греко-католицький священик Василь зі Львова.

Більшість священиків вважають, що у відставці кардинала немає політичного підґрунтя.

"Ніякої політики тут бути не може. Рішення про призначення нового голови приймається у Ватикані. Думаю, в української влади немає можливості на нього вплинути. Любомир Гузар давно хотів піти: очевидно, чекали символічного моменту - 10-річчя його перебування на посаді глави УГКЦ" , - повідомив прес-секретар УПЦ КП єпископ Євстратій Зоря.

У найближчі місяці після відставки Гузара керувати церквою буде єпископ і його помічник Йосип Мілян, зазначив релігійний експерт Юрій Дорошенко. "А потім буде Собор. Причому, специфіка Собору в тому, що в ньому візьмуть участь єпископи з усього світу. І поки що незрозуміло, кого виберуть: чи буде це кандидатура від діаспори як і Гузар, наприклад, чи це буде хтось з українських владик. Плюс вагому роль при призначення буде грати Ватикан - на кого вони зроблять ставку. Основні кандидати на пост засвітяться ближче до Собору. Одна з кандидатур – той же Мілян ", - підкреслив експерт.

Дві інші кандидатури - представник діаспори, 56-річний священик з Великобританії Гліб Лончина та донецько-харківський головний греко-католик Борис Меньок.

Любомир Гузар народився у Львові в 1933 році. У 1944-му сім'я емігрувала - спочатку до Австрії, а з 1949 року - в США. В Америці майбутній кардинал вивчився на священика. У 1969 році Гузар перебрався до Риму, став доктором богослов'я. У 1993-му Любомир Гузар повернувся в Україну. Через три роки став помічником глави УГКЦ Любачівського, а в 2001 році, після його смерті, був обраний архієпископом Львівським і главою УГКЦ.

Як повідомлялося, у середу, 10 лютого, ЗМІ повідомили, що глава УГКЦ Любомир Гузар подав у відставку.

Читайте також:

Любомир Гузар йде у відставку

Московський патріархат заборонив греко-католикам будувати храм в Одесі

Голова УГКЦ готовий залишити свою посаду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: