Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гужва розповів, як виїхав за кордон, маючи п'ять відкритих проваджень проти себе

Закордонні паспорти головреду "Страна.ua" повернули ще минулої осені.

У Австрії головному редактору видання "Страна.ua" Ігорю Гужві, якого ГПУ підозрює у вимаганні грошей, надали право перебування в країні, допоки не буде розглянуто заяву щодо надання політичного притулку. Цей процес може затягнутись максимально на 15 місяців. Про це Гужва розповів ТСН телефоном.

За словами медійника, він виїхав за кордон абсолютно легально, адже всі запобіжні заходи щодо нього спливли.

"В мене ще восени закінчився запобіжний захід у вигляді здачі закордонних паспортів, а потім 6 січня закінчився запобіжний захід у вигляді заборони виїзду з Києва. Тобто я абсолютно легально після цієї дати вилетів у Австрію, де нині і перебуваю", - повідомив Гужва.

Водночас Гужва зазначає, що в Україні його адвокати продовжують роботу, адже щодо діяльності медійника відкрито не одне провадження.

"Якби з мене зняли звинувачення по всіх справах проти мене, я б не просив політичного притулку. Звичайно, ні. Проти мене сфабриковано вже п'ять справ і, за моїми даними, фабрикуються ще", - заявляє головний редактор "Страна.ua".

У Австрії Гужві допомагає з процедурою отримання політичного притулку перший заступник глави Адміністрації екс-президента Віктора Януковича Андрій Портнов, який також оселився у Відні.

Гужва впевнений, що прокуратура просто забула подати клопотання про подовження йому запобіжного заходу, тому йому й дозволили вилетіти з країни.

Нагадаємо, увечері 22 червня 2017 року головного редактора видання "Страна.ua" Ігоря Гужву було затримано. За словами генпрокурора Юрія Луценка, Гужва отримав 10 тисяч доларів за те, щоб не публікувати компромат на одного з політиків. Гужва запевняє, що відмовився від грошей. Шевченківський районний суд Києва обрав Гужві запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з змогою внести 544 тисячі гривень застави.

2015 року Ігор Гужва був оголошений у розшук за підозрою в навмисному ухилянні від сплати податків на суму близько 18 мільйонів гривень. 1 серпня він прилетів до Києва і одразу пішов до слідчого з заявою, що не мав наміру переховуватись від правоохоронців. Влітку того ж року Ігор Гужва вніс за себе заставу розміром у 1 млн 35 тисяч 300 грн (850 мінімальних зарплат), призначену йому судом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції