Хабарі у вишах зростають

На сьогодні неофіційна такса за вступ до вишу від 3 до 30 тисяч доларів, залежить від посередників і зв'язків.

Щоб вступити в Україні до вищого навчального закладу, володіти предметом не обов'язково. Важливо знати до кого звернутися. Щороку на гарячому міліціонери ловлять десятки працівників освіти. Але кількість хабарників зростає як і сума їхніх послуг.

Офіційно вступна кампанія от-от розпочнеться. Однак, та її частина, яку на огляд не виставляють, уже в ропалі. На сьогодні неофіційна такса за вступ до вишу від 3 до 30 тисяч доларів. Скористався зв'язками, вийшов на керівництво чи довірився посередникам. Залежно від цього та авторитету закладу і змінюватиметься крива хабара в корупційній системі координат.

Якщо вмотивована частина опиниться у потрібних руках Ваше прізвище вносять до, так званого, "білого списку". До іспитів ще далеко, але де-факто Ви уже студент.

Ще одне неписане правило студент засвоює вже на першій сесії - шлях від серця викладача до заліковки пролягає через його гаманець. У престижних вишах навіть є розцінки. Один бал - п'ятнадцять "зелених". Ставки піднімаються, якщо справа дійшла до комісії.

Від жадібних на легку поживу хабарників європейці взяли, та й закодувалися. Запроваджувати таке у себе Україна не квапиться.

Майже половина затриманих торік хабарників - працівники освіти. Але, за статистикою, лише 30 відсотків матеріалів урешті дійде до суду. У розгулі корупції переважно вина держави. За мізерної зарплати брати хабар для освітян уже не гріх, а можливість нормально жити. Хоча апетит, як відомо, приходить під час їжі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: