Хакерська атака на "Burisma" та "Квартал 95". Українська поліція вестиме розслідування разом з ФБР

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Поліція звернулася за допомогою до ФБР.

Департамент кіберполіції Національної поліції України розпочав розслідування за фактом хакерської атаки на  компанію "Burisma" та "Квартал 95".

Про це йдеться в офіційній заяві МВС, поширеній 16 січня.

В міністерстві зазначили, що кіберполіція займається вставленням осіб, які можуть бути причетними до вчинення атаки.

"Департамент кіберполіції Національної поліції України за цим фактом  розпочав кримінальне провадження за ч. 2 ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції) і ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України", – йдеться в заяві.

Також там додали, що поліція звернулася до Федерального бюро розслідувань та компанії Area1, що виявила ознаки хакерської атаки, із проханням сприяти у наданні інформації

"Для належного розслідування обставин правопорушення Нацполіція ініціює створення спільної міжнародної слідчої групи, до складу якої будуть запрошені представники ФБР", – підкреслили в МВС.

Раніше NYT повідомляла, що російські військові хакери намагались зламати сайти компанії Burisma у момент процесу оголошення імпічменту президенту США Дональду Трампу, а також сайти низки інших українських компаній, серед яких і "Квартал 95".

Зазначається, що спроби зламати сайти компанії Burisma розпочались у листопаді 2019 року. Наразі незрозуміло, що саме вони шукали та чи знайшли. Однак, за словами експертів, хакери могли шукати компромат на колишнього віцепрезидента США Джо Байдена та його сина Гантера.

Відео Британські й американські спецслужби викрили подвійну схему кремлівських хакерів

За даними контррозвідки, російське угрупування під назвою "Турла" зламало іранську хакерську систему.  І вже під їхнім прикриттям здійснювало кібератаки на інші країни, шпигувало за державними структурами, крало документи та бази даних. Таким чином зловмисники хотіли коїти злочини під іменем іншої держави.    

Британські й американські спецслужби викрили подвійну схему кремлівських хакерів

Залиште свій коментар

Вибір редакції