"Характеризувався негативно": у колонії розповіли про померлого бойовика, від якого відмовилася Росія

Дата публікації
Перегляди
5329
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Характеризувався негативно": у колонії розповіли про померлого бойовика, від якого відмовилася Росія

Поховати чоловіка теж не можуть – це заблокувало консульство.

Майже два тижні Росія не забирає тіло свого громадянина, який помер у в’язниці на Львівщині. Бойовика з Архангельська, який воював проти українських військових на Луганщині,  упіймали і засудили за тероризм, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Співкамерник померлого росіянина 22-річний Леонід Ковтиха – засуджений за сепаратизм. Він розповідає, що того дня Валерій Іванов скаржився, що болить голова і живіт, але викликати лікаря не схотів. "О 12:00 годині ми пообідали, дивилися телевізор, він встав, взяв книжку, попросився в чергового вийти в кімнату психологічного розвантаження – і все. Через хвилин десять я почув, що лікаря кличуть, комусь погано стало", - каже засуджений.

РФ не забирає тіло бойовика, який помер у в'язниці на Львівщині

РФ не забирає тіло бойовика, який помер у в'язниці на Львівщині

У колонії розповідають, що громадянин РФ помер з власної необережності, коли вирішив сам поміняти лампочку, яка перегоріла – він виліз на драбину, але не втримав рівноваги. "Смерть Іванова наступила внаслідок ушкодження тупим твердим предметом, від чого він отримав набряк головного мозку та крововилив. За попередньою інформацією, впав з драбини та вдарився головою об стіл", - розповів керівник слідчого відділу Дрогобицького відділу поліції Любомир Яцура.

Одразу після смерті засудженого адміністрація колонії повідомила про це російське консульство, до в’язниці приїжджав дипломат і обіцяв знайти родичів, але досі по тіло ніхто не приїхав. Співробітники дипустанови у Львові спілкуватися з журналістами не схотіли. У колонії ж розповіли, що чоловік мав строк 12 років і не вирізнявся зразковою поведінкою. "За час відбування покарання характеризувався негативно, режим утримування порушував п’ять разів, зберігав заборонені речі, оглядові віконця завішував. До засудженого ніхто не приїжджав і телефонних дзвінків у нього не було", - розповів один із тюремників.

Іванов був одним із 22 ув’язнених росіян, які писали до Путіна звернення з проханням про обмін, але Росія відмовилася від нього – і від  живого, і від мертвого. "Хоча би поховати його по-людськи. Сумно, людина все-таки", - каже засуджений Леонід Ковтиха. І додає, що від Іванова знає, що в нього у РФ були живі батьки та рідна сестра. Тюремники могли б поховати в’язня в Україні, але російське консульство не видає свідоцтва про смерть. Цього року дрогобицька колонія вже ховала засудженого, який помер у жовтні від серцевого нападу – тоді по тіло жителя Криму родичі відмовилися їхати, бо процедура переправлення для них надто дорога. За підрахунками тюремників, доправити померлого росіянина до Архангельська коштуватиме приблизно 7 тисяч доларів. Нині тіло лежить у моргу Дрогобича, подальша його доля не відома.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал будинку в Дрогобичі
Дата публікації
Перегляди
5329
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація